Kocham - jak to łatwo powiedzieć....

Mateusz Nowak
04.12.2017

Poradnik dla prawdziwych miłośników kotów.

Masz kota na punkcie swojego kota? W takim razie na pewno robisz wszystko, aby zapewnić mu idealne warunki do życia. Jak każdy właściciel możesz jednak popełniać poważne błędy w opiece nad kotem, które wynikają z niewiedzy, braku doświadczenia lub po prostu ulegania reklamom. Spokojnie, jeszcze możesz to wszystko naprawić.

Przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny poradnik, w którym znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat prawidłowej pielęgnacji Twojego mruczącego przyjaciela. Poświęć trochę czasu na lekturę, a staniesz się bardziej świadomym właścicielem. Twój kot będzie Ci wdzięczny!

Kocham = Jestem odpowiedzialny 

Z tych artykułów dowiesz się, jakie zagrożenia czyhają na Twojego kota i jak zapewnić mu idealne warunki do rozwoju w pierwszych tygodniach życia. Jeśli do tej pory sądziłeś, że wypuszczając mruczka na dwór samopas robisz mu przysługę, to… po prostu przeczytaj pierwszy z naszych poradników. Otworzą Ci się oczy!


Kocham = Prawidłowo żywię

Nie możesz mieć wątpliwości, że prawidłowe żywienie ma kluczowy wpływ na kondycję Twojego kota. Z miłości podajesz mu wszystko, na co tylko ma ochotę? Dałeś sobie wmówić, sucha karma z marketu jest tym, co kupowałby Twój mruczek? W naszych poradnikach obalamy popularne mity.

Podpowiemy Ci też, jak ocenić, czy Twój kot nie ma przypadkiem nadwagi i czy nie jest zagrożony otyłością, stanowiącą największy problem współczesnych mruczków. Rozprawimy się również z fałszywym przekonaniem, że dieta BARF jest zdecydowanie najlepsza dla kota.


Kocham = Dbam o zdrowie

Możesz chuchać i dmuchać na swojego pupila, ale i tak nie zawsze będziesz w stanie uchronić go przed chorobą. Dlatego powinieneś wiedzieć, jak rozpoznawać pierwsze objawy typowych kocich przypadłości. Zacznijmy jednak od podstaw, czyli od sterylizacji/kastracji. Z naszego poradnika dowiesz się, dlaczego jest to największy akt miłosierdzia, jaki możesz okazać swojemu pupilowi.

Z bliska przyglądamy się też gorącemu tematowi, czyli toksoplazmozie, wokół której narosło mnóstwo mitów. To lektura obowiązkowa, zwłaszcza dla kobiet planujących zajście w ciążę!

 

Kocham = Staram się zrozumieć

Panuje powszechne przekonanie, że koty są samotnikami i samolubami, że bywają złośliwe, że tak naprawdę mają swoich właścicieli w głębokim poważaniu. Takie opinie mają wspólne źródło: biorą się z niezrozumienia skomplikowanej kociej natury.

Jeśli chcesz nawiązać bliską więź ze swoim mruczącym przyjacielem i prawidłowo odczytywać wysyłane przez niego sygnały, to koniecznie przeczytaj nasze poradniki. Dowiesz się z nich m.in. czym jest cykl łowiecki u kota, a także poznasz najważniejsze potrzeby Twojego pupila.

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Ci przyjemnej lektury. Najlepiej z kubkiem gorącej herbaty i oczywiście z kotem na kolanach!

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie