TOP 5 miejsc, które powinien odwiedzić każdy miłośnik kotów

Dla wielu ludzi posiadanie kota to coś więcej niż tylko spełnienie potrzeby nawiązania więzi ze zwierzęciem. To prawdziwa życiowa pasja. Tacy właściciele otaczają się gadżetami związanymi z kotami, rozmawiają niemal tylko o kotach, czytają o nich i oglądają filmy poświęcone właśnie tym zwierzętom. Można pójść o krok dalej i zacząć podróżować śladem kotów. Na świecie nie brakuje pięknych miejsc, które przypadną do gustu każdemu kociarzowi. Poznaj 5 bardzo ciekawych propozycji.

  1. Tokio – stolica Japonii sama w sobie jest fascynującym miejscem wartym odwiedzenia, jednak miłośnicy kotów mają podwójny powód, aby się tam wybrać. W całej Japonii koty są uwielbiane i bardzo szanowane. Nic więc dziwnego, że w Tokio działa mnóstwo restauracji i barów, do których można bez problemu przyjść z pupilem i nawet zamówić dla niego specjalne menu. Szaleństwo!
  2. Malezja – w miejscowości Kuching działa jedyne na kontynencie azjatyckim muzeum poświęcone wyłącznie kotom. To raj dla każdego kociarza, który może podziwiać niezwykłe eksponaty, figurki i inne dzieła sztuki inspirowane mruczkami. Oczywiście do dalekiej Malezji nie leci się tylko po to, aby zwiedzić kocie muzeum. To przepiękny kraj wspaniałych, rajskich plaż. Idealny na wakacje.
  3. Mykonos – bajecznie piękna grecka wyspa jest rajem nie tylko dla turystów, ale także dla żyjących na niej kotów. A jest ich tam całe mnóstwo. Koty stały się wręcz symbolem Mykonos i jedną z atrakcji turystycznych wyspy. Ciekawostką jest fakt, że w miejscowości Chora nazwy ulic są związane właśnie z kotami.
  4. Key West – to miasto na Florydzie warto odwiedzić nie tylko z powodu pięknych plaż i gwarantowanej pogody, ale także po to, aby zobaczyć dom Ernesta Hemingwaya. Legendarny pisarz był znany ze swojej sympatii dla kotów, o czym można się przekonać właśnie podczas wizyty w jego domu na Florydzie. Poza eksponatami główną atrakcją tego miejsca są koty. Żyje ich tam około 50 i wszystkie są potomkami zwierząt należących do samego Hemingwaya. Ich cechą charakterystyczną jest polidaktylia, czyli posiadanie 6 pazurów u każdej z łap.
  5. Pekin – legendarna stolica Chin ma wiele do zaoferowania turystom, ale większość z nich i tak spotyka się u bram Zakazanego Miasta. To fascynujące miejsce już dawno zostało opanowane przez koty. Władze nie wiedzą dokładnie, ile zwierząt żyje na tym terenie, ale na pewno jest ich grubo ponad 100. A turyści chętnie robią sobie z nimi zdjęcia.

Koty są Twoją pasją? W takim razie chyba już wiesz, gdzie wybierzesz się w czasie najbliższych wakacji. Udanej podróży!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie