Znani „kociarze”

W Polsce jest co najmniej jedna znana osoba, o której wszyscy wiedzą, że uwielbia koty (mamy na myśli pewnego polityka). Okazuje się natomiast, że kociarzami są również celebryci, aktorzy, a nawet wybitni przedstawiciele świata kultury. Kilka przykładów znajdziesz w naszym artykule.

Taylor Swift

Taylor Swift, światowej sławy piosenkarka i autorka tekstów, jest znana ze swojej miłości do kotów. Posiada ich kilka, a ich imiona to: Meredith Grey, Olivia Benson i Benjamin Button. Koty te często pojawiają się na jej profilach w mediach społecznościowych.

Ernest Hemingway

Słynny pisarz Ernest Hemingway był wielkim miłośnikiem kotów. Mieszkał na Key West, a jego dom stał się nawet schronieniem dla wielu bezdomnych mruczków.  

Freddie Mercury

Legendarny wokalista zespołu Queen, był ogromnym miłośnikiem kotów. Miał ich kilka i wszystkie traktował jak członków rodziny. Jego miłość do kotów była tak wielka, że dedykował im nawet piosenkę zatytułowaną „Delilah” na albumie „Innuendo”.

Karl Lagerfeld

Słynny kreator Karl Lagerfeld był właścicielem kota o imieniu Choupette, który stał się prawdziwą gwiazdą w świecie mody. Choupette miał własnego fryzjera, kucharza i dwóch opiekunów. Kot często pojawiał się w sesjach zdjęciowych i na Instagramie, zdobywając dużą popularność.

Mark Twain

Mark Twain również był znany z nieprzeciętnego zamiłowania do kotów. W ciągu swojego życia miał ich wiele, często wspominał o nich w listach i esejach. Kiedyś miał też powiedzieć: „Gdyby człowiek mógł zostać skrzyżowany z kotem, poprawiłoby to człowieka, ale pogorszyło kota.”

Ed Sheeran

Ed Sheeran, brytyjski piosenkarz i autor tekstów, obecnie ma dwa kkoty: Dorito i Calippo. Mruczki często goszczą w jego mediach społecznościowych. Sheeran otwarcie mówi o swojej miłości do kotów i często dzieli się zdjęciami swoich mruczących pupilów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie