Czarny kot to zwierzę inne niż wszystkie

Czarny kot to zwierzę inne niż wszystkie, zwierzę, które istnieje w legendach krajów z całego świata. Przez stulecia historie i podania o nim były owiane dużą tajemnicą. Zagadkę tę rozwikłała Nathalie Semenuik. Na łamach książki przestawia ona wizerunek kotów, który w ciągu stuleci ewoluował  – przeczytamy tutaj historie o barbarzyńskich obrzędach, takich jak palenie na stosie czy diabolizowanie, poznamy ciekawostki o mocach, jakie przypisywali kotom starożytni Egipicjanie, a także staniemy się świadkami rozwikłania zagadki, dlaczego to właśnie czarny kot jest obiektem rozmów.

Książka “Tajemniczy czarny kot” to zbiór historii i legend o czarnym kocie. Na ponad 130 stronach pięknie ilustrowanego przewodnika, autorka odkrywa sekrety i opisuje przesądy, jakie pojawiły się w wierzeniach ludzi na przestrzeni wieków. Odkryte zostają przed czytelnikiem najpilniej strzeżone tajemnice, głoszone o czarnym kocie. Kolejne fragmenty książki pokazują różne historie – od opisu czarnych kotów jako symbolu zła, szatana, po opowieści o traktowaniu ich jako znaku szczęścia czy mądrości. W dawnych czasach uważano, że czarownice to istoty słabe, podatne na kuszenie szatana. A to przecież im właśnie towarzyszył czarny kot. W późniejszych czasach posiadanie kotów stało się normą we wszystkich warstwach społecznych. Kojarzony z księżycową boginią Dianą, czarny kot zaczął być traktowany jako strażnik domów i obrońca zbiorów i żywności przed gryzoniami i szkodnikami. Dzisiaj koty traktowane są jak członkowie rodziny. Jednak, mimo że część z nas podchodzi do czarnych kotów z dużą dawką dystansu, nadal wiele osób traktuje je z nieufnością. Autorka pokazuje, gdzie leży prawda – czy czarny kot to gwarantowane przekleństwo, a może jednak zwiastun sukcesów? W książce aż roi się od różnych wątków, które przybliżają nam naturę czarnego kota.

Wciągająca narracja, do tego ciekawe cytaty i barwnie opowiedziane historie oraz wspaniałe ilustracje czynią z książki „Tajemniczy czarny kot” pozycję idealną dla każdego wielbiciela kotów.

Informacja prasowa / Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie