6 e-booków dla kociarzy, które trzeba znać

Zwierzęta od zarania dziejów towarzyszą człowiekowi w jego wędrówce po świecie. Dziś są to już z reguły bardziej udomowione gatunki, a wśród nich ogromną sympatią ludzi cieszą się koty. Choć mówi się, że chodzą one własnymi drogami, to z pewnością są to drogi bliskie człowieka. Koty potrafią być świetnymi przyjaciółmi, pełnymi zrozumienia, ale czasami też kapryśnymi. Właściciele kotów doskonale widzą, jak ta mieszanka potrafi zauroczyć, ale adopcja kota to nie wszystko, bo trzeba na ich temat wiele wiedzieć, by dobrze się nimi zaopiekować. Oto 6 e-booków dla kociarzy, które trzeba znać.

Koty z Grochowa, czyli o mruczeniu wewnątrz – Paulina Organiściak-Kwiatkowska i Nina Sieniarska

Koty z Grochowa, czyli o mruczeniu wewnątrz to wyjątkowa książka, którą stworzyły dziewczyny z Fundacji Koty z Grochowa. Paulina Organiściak-Kwiatkowska i Nina Sieniarska opowiadają za pomocą kocich bohaterów o „kotowatych” sprawach. Można się nieco dowiedzieć o higienie, kuwetach i drapakach oraz poznać najważniejsze fakty i mity o tych czworołapach. W historii nie brakuje humoru i zabawnej atmosfery, którą autorkom udaje się stworzyć dzięki użyciu swego rodzaju kociego języka. Niemniej Koty z Grochowa… to doskonała książka, by czytać i pomagać jednocześnie, bo 10% dochodu ze sprzedaży tej publikacji zostanie przeznaczone właśnie na fundację i jej podopiecznych.

Koty – Karolina Matoga

Koty to album zawierający ciekawe opisy wybranych kocich ras. To doskonały prezent nie tylko dla kotomaniaka, ale również dla dziecka. W środku znajdują się zdjęcia poszczególnych odmian czworołapów, a także informacje o ich specyficznych cechach, wymaganiach i pochodzeniu. Każdy kociak jest inny, a od samej rasy w dużej mierze zależy temperament zwierzaka. Jedna rasa może być energiczna, inna znów będzie wykazywała cechy typowego kanapowca. Dzięki temu albumowi można poznać różnice między konkretnymi odmianami kotów, a tych w końcu jest wiele, m.in.: somalijski, jawajski, hawajski czy ashera.

Kot, który spadł z nieba – Takashi Hiraide

Kot, który spadł z nieba to oryginalne dzieło będące powieścią-medytacją. Jego autorem jest japoński poeta i pisarz Takashi Hiraide, który podobnie jak bohaterowie książki mieszka z żoną i kotem na obrzeżach Tokio. Pewnego razu małżeństwo w swym ogrodzie spostrzega kota Chibi. Ten zaczyna pojawiać się u mężczyzny i kobiety również w kolejne dni, aż ci postanawiają się nim zaopiekować. Zwierzę zbliża parę do siebie i sprawia, iż w ich życiu pojawia się więcej radości. Czworołap jest dla nich bodźcem do rozważań nad upływającym czasem i poszukiwaniem szczęścia. To książka dla kociarzy, która skłania do refleksji i jednocześnie bawi.

Prezes i Kreska – Łukasz Orbitowski

Nie tylko dorośli, ale również dzieci uwielbiają koty i o kotach chcieliby poczytać bądź posłuchać więcej historii. Książka Prezes i Kreska w tej kwestii będzie doskonałym rozwiązaniem. Tym bardziej że utwór napisał ojciec dla swojego syna. To opowieść Łukasza Orbitowskiego o starszym i burym kocie – Prezesie – oraz młodej i pełnej wdzięku kotce Kresce. Ich rozmowy przedstawiają nam koci świat i pokazują, jak wiele młoda kotka może nauczyć się od starszego i bardziej doświadczonego kocura. To utwór, którym zachwycą się nie tylko dzieci, ale także dorośli.

KOTomyśli – Andrzej Kwaśniewski

KOTomyśli Andrzeja Kwaśniewskiego to obowiązkowa pozycja dla kociarzy. Autor zebrał w niej najważniejsze kocie myśli i aforyzmy oraz cytaty własne, a także te, które padły z ust wielkich filozofów i przyjęły się w świecie popkultury. To dzieło, które powstało z miłości do kotów. Jest w nim nieco o korzyściach z posiadania kota, ale także o kotach i prawie Lucky’ego oraz prawie Pepe. Co to w ogóle oznacza? Zaciekawieni kotomaniacy powinni zajrzeć do środka książki.

Ja cię kocham, a ty miał – Katarzyna Berenika Miszczuk

Katarzyna Berenika Miszczuk wielu czytelnikom może być już znana z książek różnych gatunków. Największą popularność przyniosła jej seria diabelsko-anielska. Jednak autorka napisała również świetną komedię kryminalną – idealną dla kociarzy. Choć głównym bohaterem i narratorem jest kot o imieniu Lord, to z czasem podczas czytania zupełnie zapomina się, że całość jest opowiadana z perspektywy zwierzaka. Jak na kryminał przystało, w książce pojawia się wiele zwrotów akcji i zaskoczeń, które sprawiają, że cała zagadka kryminalna Lorda, jego Pani artystki i ekscentrycznego bogacza, pana Stefana, staje się wyjątkową rozrywką i potrafi wciągnąć na cały dzień.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie