Zalety kociej karmy w saszetkach

Każdy właściciel kota, zwłaszcza świeżo upieczony, stara się znaleźć optymalny sposób żywienia pupila. Co bardziej zapobiegliwi ludzie testują różne karmy, zanim wybiorą tę, która najbardziej smakuje mruczkowi, a przy tym nie powoduje żadnych problemów skórnych czy trawiennych. Największą popularnością wśród właścicieli cieszą się suche karmy, jednak stopniowo rośnie zainteresowanie saszetkami. Jakie są ich zalety? Dlaczego warto je przetestować w żywieniu kota? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Karma w saszetce jest mokra

A to duża zaleta z punktu widzenia żywienia kota. Jak wiadomo mruczki raczej nie są skore do picia dużych ilości wody. Jest to jedna z głównych przyczyn chorób układu moczowego, dość powszechnych u kotów domowych. Poza tym połączenie suchej karmy z niewystarczającym nawadnianiem kociego organizmu prędzej czy później może doprowadzić do poważnych problemów żołądkowych i trawiennych. Wilgotna karma rozwiązuje ten problem, co przemawia za wybraniem właśnie saszetek.

Jest łatwa w przechowywaniu

Saszetki zajmują mało miejsca, bez problemu mieszczą się w kuchennej szufladzie, nie trzeba też przesypywać ich zawartości do hermetycznie zamykanego pojemnika, jak ma to miejsce w przypadku suchej karmy. Ten argument przemówi do wyobraźni właścicieli, którzy nie dysponują dużą ilością wolnego miejsca i nie chcą wydzielać osobnej półki na jedzenie mruczka.

Można testować różne smaki

Koty potrafią być bardzo wybredne, dlatego dość często okazuje się, że po zakupie dużego opakowania suchej karmy trzeba ją albo wyrzucić, albo podarować sąsiadom, bo nasz mruczek ani myśli się nią zainteresować. Z saszetkami jest o tyle łatwiej, że można je kupować na sztuki i testować różne smaki. Gdy zauważymy, że któryś z nich wyjątkowo przypadł mruczkowi do gustu, to zamawiamy większą liczbę saszetek i po problemie.

Długo zachowuje świeżość

Karma w saszetce jest szczelnie zamknięta i pozostanie świeża do momentu otwarcia opakowania. Nie trzeba się więc przejmować tym, że kocie jedzenie zwietrzeje, co pozwala zaopatrzyć się w większą liczbę saszetek na zapas czy zabrać je ze sobą w podróż. Saszetkę można otworzyć w dowolnym momencie, nie musi być przechowywana w lodówce. Pod względem wygody stosowania jest to prawdopodobnie najlepszy spośród dostępnych na rynku sposobów żywienia kotów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie