Sucha karma dla kota – zalety z punktu widzenia właściciela

Sucha karma dla kotów budzi mieszane opinie zarówno wśród właścicieli, jak i weterynarzy oraz hodowców. Fakt, jest bardzo wygodna, natomiast można się spotkać z opinią, że karmienie kota wyłącznie chrupkami nie wyjdzie mu na dobre. Z natury jest drapieżnikiem i warto o tym pamiętać przy wyborze diety. Można natomiast wskazać kilka ważnych zalet suchej karmy dla kota z punktu widzenia właściciela.

Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że sucha karma jest najwygodniejszym rozwiązaniem dla każdego właściciela. Wystarczy tylko nasypać odpowiednią ilość do miseczki i gotowe. Żadnego gotowania, wyciągania jedzenia z puszki, nieprzyjemnych zapachów, brudzenia się.

Sucha karma jest również wygodna w przechowywaniu, a kupiony zapas wystarczy na naprawdę długo. To bez wątpienia najlepsza opcja dla osób zapracowanych.

Święty spokój

Chodzi nam tutaj o to, że sucha karma dobrej jakości zwalnia właściciela z obowiązku kontrolowania wartości odżywczych podawanego kotu jedzenia. Taka karma jest już zbilansowana ze względu na zawartość białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin oraz innych składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju kota.

Szeroki wybór gotowych karm

Dzięki temu nie tylko możesz znaleźć karmę, która idealnie wpisuje się w potrzeby żywieniowe Twojego kota, ale też regularnie zmieniać produkty, aby mruczek zbyt szybko się nimi nie znudził.

Oszczędność czasu

Nie ma co ukrywać, że suchą karmę wybierają przede wszystkim właściciele niemający czasu na przyrządzanie mruczkowi domowych posiłków. Tutaj po prostu nasypujemy karmę do miseczki i możemy nawet zostawić kota samego – nie ma potrzeby natychmiastowego umycia miseczki, jak w przypadku mokrej karmy.

Świetna sprawa, gdy kot musi zostać sam przez kilka dni

Sucha karma to wybawienie dla osób, które dużo podróżują i nie mogą zabierać kota ze sobą. Przy pomocy wygodnych dystrybutorów można zagwarantować mruczkowi stały dostęp do jedzenia i mieć pewność, że nie głoduje pod naszą nieobecność.

My suchej karmie mówimy NIE

Takie argumenty można podać, wiele osób się z nimi zgodzi i zapewne przyklaśnie. Ale kiedy decydujemy się na zwierzaka chyba nikt z nas nie chce zakładać chodzenia na skróty. Sucha karma odwadnia kota, zawiera szkodliwe dla nego węglowodany przyczynia się do SUK, PNN i cukrzycy. Więc sam zdecyjduj czy stawiasz na wygodę czy zdrowie swojego pupila.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie