Lody dla ochłody! Pomagamy kotu przetrwać upały

Gdy jest Ci gorąco, bardzo chętnie sięgasz po pyszne lody, szczególnie na plaży czy podczas spaceru nadmorską promenadą. Twój kot też chętnie by się ochłodził takim smakołykiem! Oczywiście nie mamy tutaj na myśli lodów dla ludzi, ale takie, które spokojnie możesz przygotować samodzielnie w domu i uraczyć nimi pupila. Poznaj bardzo prosty przepis na lody dla kota!

Z czego zrobić lody dla kota?

Nie eksperymentuj – postaw na to, co Twój pupil najbardziej lubi, czyli na mięsną, mokrą karmę z saszetki lub puszki. Takie danie będzie dla niego nie tylko smaczne, ale też bezpieczne, przy okazji chłodząc koci organizm.

Absolutnie nie podawaj kotu żadnych lodów przeznaczonych dla ludzi, bo mogą one bardzo zaszkodzić pupilowi. Nie dość, że zawierają mnóstwo cukru, to jeszcze mogą się w nich znaleźć fragmenty trujących dla kota produktów: czekolady, kawy, rodzynek.

Rada

Lody dla kota możesz zrobić z dowolnego produktu, który na co dzień smakuje Twojemu pupilowi i da się go zamrozić. Mogą to być np. przetarte warzywa, jogurt, zamrożony rosół, puree ryżowe z kawałkami kurczaka itd.

Zabieramy się do dzieła

Kocie danie podziel na kilka porcji. Umieść je w drobnych pojemniczkach – świetnie sprawdzą się tutaj chociażby zakrętki od butelek czy małe naczynka do beztlenowego przechowywania żywności. Następnie umieść pojemniki w zamrażarce.

Po dosłownie kilkunastu minutach (danie nie powinno być zamrożone na kość) wyjmij lody i podaj je kotu. Pupil będzie mieć mnóstwo frajdy z lizania swojego ulubionego dania i powolnego dobierania się do mięsnych kąsków.

Takie specyficzne lody na pewno nie zaszkodzą Twojemu kotu i mogą stanowić dla niego przyjemną przekąskę w ciągu dnia. Dzięki schłodzeniu zwierzę poczuje ulgę w czasie upałów, a przy okazji nawodni organizm (jeśli bazą dla lodów będzie mokra karma).

Pamiętaj również, aby nie serwować kotu lodów zbyt często, bo wbrew powszechnej opinii zwierzę także może nabawić się zapalenia gardła lub po prostu się przeziębić. We wszystkim trzeba zachować umiar.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie