Kiedy warto zamówić domową wizytę weterynaryjną do kota?

Wizyta z kotem u weterynarza to dla wielu właścicieli prawdziwy koszmar. Koty są pod tym względem szczególnie problematyczne, często okazując wręcz skrajny strach przed poddawaniem się nawet podstawowym zabiegom. Nic dziwnego, że wśród właścicieli mruczków rośnie zainteresowanie domowymi wizytami weterynaryjnymi. Kiedy warto zamówić taką wizytę? Oto kilka typowych sytuacji.

Gdy kot panicznie boi się weterynarza

Jest to najbardziej oczywisty powód, dla którego warto zamówić wizytę domową do kota. Jeśli mruczek u weterynarza zachowuje się jak dzikus, jest agresywny, nie daje się złapać, nie chce wyjść z transportera, to lepiej dla wszystkich będzie wezwać weterynarza do domu.

Gdy kot jest ciężko chory

Jeśli stan kota jest poważny, zwierzę nie może się podnieść i nie wiemy, czy nie doznało jakiegoś urazu ortopedycznego/neurologicznego, to bezpieczniej będzie wezwać weterynarza na wizytę domową.

Gdy kot fatalnie znosi podróże i przenoszenie w transporterze

Jeśli klinika weterynaryjna znajduje się daleko od domu, to najpewniej trzeba do niej dojechać samochodem. Są mruczki, które bardzo źle znoszą takie podróże i za nic w świecie nie chcą wejść do transportera. To oznacza wielki stres dla właścicieli. Wizyta domowa pozwala tego wszystkiego uniknąć.

Gdy ma to być rutynowa wizyta ze szczepieniem

Domowe wizyty sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy weterynarz nie musi mieć dostępu do specjalistycznych narzędzi – na przykład jest związana z corocznym szczepieniem. Wówczas w domowych warunkach spokojnie można przeprowadzić niezbędne czynności, oszczędzając kotu stresu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie