Lubisz pieszczoty? Oto 5 ras kotów idealnych dla Ciebie!

Kot to naturalne lekarstwo na smutki. Nie ma nic przyjemniejszego, niż wzięcie na kolana ukochanego pupila i przytulenie go do siebie. Jednak nie każdy kot to lubi – niektóre rasy są na tyle niezależne, że zupełnie nie akceptują tak wylewnego okazywania sobie czułości. Jeśli chcesz mieć pewność, że z Twoim pupilem będzie inaczej, przeczytaj nasz ranking i poznaj 5 ras kotów, które wprost uwielbiają pieszczoty.

  1. Kot syjamski – choć jest znany ze swojej aktywności i lekkiej krnąbrności, to wciąż pozostaje idealnym kotem towarzyszącym. Syjamy uwielbiają się przytulać, bez szemrania wskakują na kolana pana, w pełni akceptują dzieci. To idealny wybór dla osób, które chcą mieć stały kontakt z kotem i wiedzieć, że pupil zawsze znajdzie dla nich czas.
  2. Ragdoll – ta bardzo popularna rasa kotów swoją nazwę zawdzięcza temu, że po wzięciu na ręce zwierzę całkowicie się rozluźnia i zaczyna przypominać szmacianą lalkę. Jest to oznaka pełnego poddania się człowiekowi. Ragdolle nie wykazują ani krzty agresji, są pocieszne, uwielbiają pieszczoty i chętnie przytulają się do swojego właściciela. Nie mają również problemu z dziećmi, co ma znaczenie dla rodzin.
  3. Kot birmański – jak większość ras o azjatyckim rodowodzie kot ten uwielbia towarzystwo człowieka, zabawę i tulenie. Kot birmański jest znakomitym wyborem dla ludzi aktywnych, którzy mogą poświęcić pupilowi więcej czasu na stymulowanie jego naturalnych potrzeb poprzez zabawę. Rasa ta nie cierpi nudy, a jej przedstawiciele wyjątkowo mocno przywiązują się do jednego pana, nie do końca ufając przez to obcym.
  4. Sfinks – ten pozbawiony sierści kot jest wręcz stworzony do tego, aby ciągle go przytulać. W końcu bez przerwy trzęsie się z zimna, dlatego nigdy nie pogardzi czułością ze strony właściciela. Sfinksy, wbrew obiegowej opinii, nie są „ciapowate” i potrafią pokazać charakterek, jednak wobec właściciela prawie zawsze są przyjazne i wręcz domagają się pieszczot.
  5. Kot tonkijski – bardzo podobny do syjama i często z nim mylony. Ta rasa zdobywa sobie coraz większą popularność, nie tylko z uwagi na piękny wygląd, ale także wspaniały charakter. Tonkijczyk nigdy nie odmawia zabawy i czułości, wskakuje na kolana właściciela, gdy tylko ma okazję i wręcz domaga się ciągłych pieszczot.

Teraz już wiesz, które rasy kotów warto szczególnie wziąć pod uwagę, jeśli zależy Ci na nawiązaniu silnej i bliskiej relacji z pupilem. Wymienione przez nas koty na pewno Cię nie zawiodą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie