Te elementy wyposażenia domu są szczególnie „zagrożone” ze strony kotów

Koty uchodzą za zupełnie niekłopotliwe zwierzęta. Potrafią zająć się same sobą, nie wymagają wyprowadzania na spacer, raczej nie robią wokół siebie bałaganu. Ideał? Nie do końca. Koty mają pewną cechę, z której początkujący właściciele zwykle nie zdają sobie sprawy. Chodzi o niebywałą wręcz pomysłowość. Kot potrafi zrobić takie rzeczy, jakie człowiekowi nie przyszłyby nawet do głowy, co często kończy się niestety poważnymi stratami. W naszym artykule wymieniamy te elementy wyposażenia domu, które mogą znaleźć się na celowniku kota i zostać przez niego zniszczone.

Wiszący telewizor

Oj tak, jeśli masz telewizor powieszony na ścianie, to dobrze radzimy: przykręć nóżki i ustaw go na szafce, a najlepiej na podłodze. Kot z pewnością zainteresuje się przestrzenią za telewizorem lub wykorzysta go w formie trampoliny, czego mocowanie do ściany może nie wytrzymać.

Klimatyzator

Nie wiedzieć czemu, ale koty wyjątkowo upodobały sobie wiszące jednostki wewnętrzne klimatyzacji domowej. Jeśli masz klimatyzator, to możesz mieć pewność, że kot spróbuje na niego wskoczyć. To może się oczywiście skończyć spektakularnym upadkiem jednostki.

Wiszące szafki

Mamy tutaj na myśli przede wszystkim szafki kuchenne, z których kot na 100% będzie chętnie korzystać. Koty lubią przesiadywać na szafkach, obserwować z nich otoczenie, a także zeskakiwać z nich np. na firany. To oznacza wysokie ryzyko upadku zawieszonej szafki.

Kubki, talerze

Wspominamy o nich pro forma, ponieważ jest w zasadzie pewne, że pewnego dnia kot zrzuci kubek czy talerzyk z kuchennego blatu. Nie masz co liczyć na to, że Twój mruczek nie będzie zainteresowany wspinaniem się na blat.

Sofa

Niektóre koty już tak mają, że choćby podstawić im dziesięć drapaków, to i tak chętniej wybiorą sofę. Podrapana kanapa, narożnik czy wersalka to standard, z którym większość kociarzy po prostu się liczy i już dawno przestało się tym przejmować.

Drzwi

Podobnie jak sofa – drzwi są tym elementem wyposażenia domu, który koty uwielbiają drapać. Oczywiście trzeba na to reagować, jednak i tak raczej nie licz na to, że wszystkie drzwi w Twoim domu się uchowają. Jakieś zniszczenia będą, to pewne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie