Pracujesz z domu? Oto powody, by mieć kociego towarzysza

Praca zdalna miała być tylko receptą na pandemiczne czasy, ale okazuje się, że większość pracowników wykonujących swoje obowiązki z domu nie chce nawet słyszeć o powrocie do biura. Coraz więcej firm przechodzi więc na stały model home office. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, pracujesz z domu i dobrze Ci z tym, a dodatkowo od pewnego czasu rozważasz przygarnięcie lub zakup kota, to… trudno o lepszy moment. Sprawdź, dlaczego praca z domu i posiadanie kota zawsze idą w parze.

Masz czas, by zaopiekować się kotem

To koronny argument. Wiele osób, które marzą o posiadaniu kota, nie decyduje się na to – i słusznie – z braku czasu. Wiedzą, że wracają późno do domu i nie chcą, aby zwierzak całe dnie przesiadywał zupełnie sam. Ty jednak jesteś w innej sytuacji. Wykonując pracę z domu zawsze znajdziesz chwilę na mizianie, uzupełnienie miski, posprzątanie kuwety czy zabawę z pupilem. Dlatego home office bardzo sprzyja posiadaniu zwierzęcia.

Bez lęku separacyjnego

Mamy tutaj na myśli lęk separacyjny u kota. Jest to zjawisko bagatelizowane, raczej przypisywane psom, natomiast koty również potrafią bardzo cierpieć podczas wielogodzinnej nieobecności właścicieli. W Twoim przypadku będzie zupełnie inaczej – skoro pracujesz z domu, to kot nie będzie za Tobą tęsknić, bo ma Cię zawsze na wyciągnięcie łapy. Nie musi Cię nawet zaczepiać. Ważne, że jesteś obok.

Przerwy będą jeszcze przyjemniejsze

Nawet pracując z domu masz prawo do przerwy – warto je sobie planować co godzinę i powinny one wynosić minimum 10 minut. W tym czasie możesz dać oczom odpocząć od ekranu komputera, a także zresetować przegrzaną głowę. Obecność kota nadaje się do tego idealnie. Przerwa sprzyja zabawie, pogłaskaniu i podrapaniu mruczka, a może nawet wyjściu z nim na krótki spacer, jeśli jest to kot wychodzący.

Mniej stresu

Nie jest żadną tajemnicą, że obecność kota działa na człowieka wybitnie odstresowująco. Jeśli więc masz taką pracę, która powoduje napięcie nerwowe, a brakuje Ci katalizatora dla tych emocji, to kot świetnie wypełni tę lukę. Przekonasz się, że dzięki jego towarzystwu lepiej znosisz stres związany z obowiązkami zawodowymi, a tym samym jesteś bardziej efektywny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie