Kot a telewizor – jak uniknąć problemów?

Większość właścicieli kotów doskonale wie, że co jak co, ale akurat telewizor jest tym sprzętem domowym, który wyjątkowo upodobały sobie mruczki. Spanie za telewizorem, zabawa kablami, wskakiwanie na wyświetlacz – to w zasadzie codzienność. Planując przygarnięcie lub zakup kota trzeba więc zadbać o odpowiednie zabezpieczenie telewizora przed małą katastrofą. Zapraszamy po kilka wskazówek.

Wiszący? Lepiej nie

Powieszenie telewizora na ścianie to popularne, estetyczne rozwiązanie, które oszczędza sporo miejsca, natomiast nie jest optymalnym wyborem dla właścicieli kotów. Jest niemal pewne, że mruczek potraktuje wiszący telewizor jako trampolinę czy po prostu fajny punkt do obserwowania otoczenia, co może się skończyć wyrwaniem mocowania i dużymi stratami.

Na szafce? Dobry pomysł, ale i tak warto zabezpieczyć TV

Telewizor stojący na szafce jest mniej narażony na skoki kota, natomiast również w tym wariancie warto zadbać o zabezpieczenie wyświetlacza przed upadkiem, na przykład stosując ciężką podstawę czy nawet mocując TV do ściany.

Niezależnie od tego, czy ostatecznie wybierzesz opcję z telewizorem stojącym czy wiszącym, szczególną uwagę zwróć na kable, którymi kot z pewnością się zainteresuje. Nie powinny leżeć luzem w totalnym rozgardiaszu – najlepiej schować je w ścianie lub w szafce RTV, a w wariancie minimalnym spiąć opaską zaciskową tak, aby kot nie miał do nich swobodnego dostępu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie