Jak zwiększyć szansę na szybkie znalezienie nowego domu dla kota? Piszemy dobre ogłoszenie

Bywają sytuacje, gdy właściciele nie mają innego wyjścia i muszą znaleźć nowy dom dla mruczka. Nie mamy zamiaru tego krytykować. Zachęcamy jednak, aby nieco się wysilić i zrobić wszystko, aby oddać pupila w naprawdę dobre ręce. To oczywiście wymaga czasu, ale są sposoby, by znacząco skrócić okres oczekiwania na chętnego. Najważniejsze jest zawarcie w ogłoszeniu informacji, które przyciągną uwagę potencjalnych nowych właścicieli.

Kastracja/sterylizacja

To najlepszy „wabik” na nowych właścicieli. Większość osób nie chce mieć ewentualnych problemów z ciążą kotki czy znakowaniem terenu przez kocura. Rośnie również świadomość w zakresie tego, że kastracja/sterylizacja jest bardzo dobrym sposobem na zminimalizowanie ryzyka groźnych chorób u kotów. Jeśli więc mruczek przeszedł taki zabieg, ta informacja musi się znaleźć na szczycie ogłoszenia.

Młody wiek

Nie jest wielką tajemnicą, że najszybciej nowy dom znajdują młode koty – zwłaszcza kocięta. Oczywiście nie wolno naginać faktów, jednak jeśli mruczek rzeczywiście jest dopiero na początku swojej ziemskiej wędrówki, warto to podkreślić w ogłoszeniu.

Korzystanie z kuwety

Bardzo duży atut, który od razu przemawia do wyobraźni potencjalnych nabywców – zwłaszcza tych, którzy nie mają żadnego doświadczenie w opiece nad kotem i nie chcą sobie brać na głowę tak prozaicznych problemów, jak nauka korzystania z kuwety.

Lubi dzieci

Wbrew pozorom nie jest to zbyt często widywana deklaracja w ogłoszeniach. Nie wszystkie koty lubią dzieci, większość jest wobec nich obojętna, dlatego jeśli Wasz mruczek uwielbia bawić się z maluchami, należy to wyraźnie podkreślić. Telefony się rozdzwonią!

Aktualne szczepienia

Ludzie szukają kotów, które są „gotowe do wprowadzenia”, czyli mają wszystkie aktualne szczepienia i zostały świeżo odrobaczone. To dobrze świadczy także o dotychczasowych właścicielach, bo zdradza, że naprawdę dbali o swojego kota.

Darmowy transport do nowego domu

Mnóstwo osób chce przygarnąć kota, ale z uwagi na trudną sytuację finansową czy brak czasu nie mogą się po niego pofatygować np. do sąsiedniej miejscowości. Warto więc w ogłoszeniu zadeklarować gotowość do zaoferowania darmowego transportu zwierzaka do nowego domu. Będzie to również z korzyścią dla kota, który w mniejszym stresie przeżyje podróż.

Nie zapominajmy również o atrakcyjnych zdjęciach – to połowa sukcesu! Najlepiej będzie pokazać na nich kota w naturalnych dla niego sytuacjach, np. bawiącego się gumową myszką czy grzecznie wylegującego się na parapecie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie