Drobiazgi, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla Twojego kota!

Wielu początkujących kociarzy potrzebuje czasu, aby nauczyć się podstawowych zasad prawidłowej opieki nad mruczkiem. Jednym z częściej popełnianych błędów jest ignorowanie rzeczy, na które domownicy nie zwracają większej uwagi, a mogą one stanowić poważne zagrożenie dla kota. Sprawdź, co trzeba usunąć z kociej przestrzeni od razu po przyjęciu mruczka pod swój dach.

Gumki i spinki do włosów

Jeśli masz córkę lub córki, to na pewno wiesz, że takie rzeczy regularnie walają się po podłodze. Znajdujesz je za łóżkiem, biurkiem, szafką, w pojemniku odkurzacza itd. Pamiętaj, że gumki i spinki mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla kota, który z ciekawości czy w zabawie może je po prostu połknąć.

Igły, agrafki

Tak ostre przedmioty to wręcz śmiertelne zagrożenie dla kota, który np. przypadkowo połknie agrafkę. Poza tym kot może nastąpić na igłę i poważnie się skaleczyć. Dlatego nigdy nie zostawiaj przyborów do szycia bez nadzoru, nawet na stole czy biurku.

Guziki

W niejednym domu można znaleźć guzik na podłodze, a kot jest mistrzem w wyszukiwaniu takich skarbów. Początkowo się nim pobawi, by w pewnym momencie spróbować go zjeść – a to może się w najlepszym przypadku skończyć bólem brzucha i bolesnym wypróżnianiem.

Małe klocki

Rodzice małych dzieci, którzy jednocześnie są właścicielami kota, powinni bardzo pieczołowicie podchodzić do obowiązku sprzątania po zabawie – najlepiej wymagając tego od samej pociechy. Niewielkie klocki czy inne drobne zabawki mogą znaleźć się w kręgu zainteresowania mruczka i ostatecznie skończyć w jego żołądku.

Spinacze

W wielu domach spinacze walają się po biurku dziecka czy – w dobie home office – po blacie kuchennym i stole w salonie. Nie zwracamy na nie uwagi, sprzątając je raz na tydzień. W momencie, gdy w domu pojawi się kot, należy zmienić to przyzwyczajenie i nie dopuszczać, aby mruczek miał bezpośredni dostęp do spinaczy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.