Dlaczego warto przygarnąć kocie rodzeństwo?

Mateusz Nowak
04.07.2022

Jeśli szukasz właśnie kota do adopcji, to na pewno udało Ci się natrafić na ogłoszenia w sprawie „dwupaku”. Chodzi o kocie rodzeństwa, które mają o wiele trudniejszą drogę do znalezienia nowego, wspólnego domu. Wiele osób obawia się przygarnąć dwa koty jednocześnie, tymczasem w przypadku rodzeństwa jest to wręcz idealne rozwiązanie. Dlaczego? Poznaj najważniejsze argumenty.

Koty są ze sobą zżyte

Kto miałby serce rozdzielić kocie rodzeństwo? Nieprzypadkowo fundacje, stowarzyszenia i schroniska szukające kotom nowych domów, praktycznie zawsze zaznaczają, że rodzeństwo jest do wzięcia w pakiecie. Chodzi o to, aby nie wyrządzać kotom jeszcze więcej krzywdy i nie fundować im dodatkowej traumy w tym i tak bardzo trudnym dla zwierząt czasie.

Kocie rodzeństwo dobrze się dogaduje

Jeśli obawiasz się, że dwa koty mogą za sobą nie przepadać, to zdecyduj się właśnie na adoptowanie rodzeństwa. To praktycznie daje pewność, że zwierzęta będą świetnie funkcjonować razem, choć oczywiście naturalna potrzeba niezależności w końcu weźmie górę i mruczki będą szukać dla siebie prywatnej przestrzeni.

Dwa koty nigdy się nie nudzą

To najważniejszy argument przemawiający za adoptowaniem dwóch kotów, szczególnie rodzeństwa. Jeśli chcesz, aby były to koty niewychodzące, to wręcz należy zdecydować się na „dwupak”. Dlaczego? Ponieważ we dwójkę mruczki zawsze znajdą sobie coś do roboty oraz będą mieć zapewnioną tak ważną socjalizację.

Dwa razy więcej szczęścia

Jeśli kochasz koty i chcesz mieć własnego mruczka, to dlaczego nie zafundować sobie podwójnego źródła miłości? Uwierz, że dwa koty wcale nie są trudniejsze w utrzymaniu, wychowaniu, a koszty związane z żywieniem są tylko nieznacznie wyższe.

Zrobisz dobry uczynek

Na koniec odwołamy się do Twojego sumienia i potrzeby niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom. Adoptowanie kociego rodzeństwa oznacza, że z ulicy czy ze schroniska zniknęły dwa mruczki, które od teraz będą wieść szczęśliwe, wygodne i beztroskie życie. Wszystko dzięki Tobie!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie