Dlaczego MUSISZ kupić kotu porządny drapak?

Drapak jest podstawowym akcesorium, jakie musi się znaleźć w domu każdego kociarza. Jeśli jeszcze w niego nie zainwestowałeś, to czas najwyższy nadrobić zaległości – i dla dobra kota, i dla własnego. Dlaczego to takie ważne? Czy kot wykorzystuje drapak wyłącznie do piłowania pazurków? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.

To świetna zabawka

Zacznijmy od mniej oczywistego powodu, dla którego musisz jak najszybciej podarować drapak swojemu kotu. Dla niego jest to po prostu najlepsza możliwa zabawka. Mruczek będzie się na niego wspinać, wskakiwać, bawić frędzelkami i innymi elementami drapaka. Jest to to szczególnie ważne w sytuacji, gdy nie możesz poświęcać pupilowi tyle czasu, ile byś chciał. Jeśli kot zostaje sam w domu na cale dnie, to  drapak być po prostu musi.

Rada

Jeśli masz lub planujesz zakup kota syberyjskiego, to koniecznie zainwestuj w wysoki drapak, który pozwoli mu zaspokoić naturalną potrzebę wspinania się.

Higiena pazurków

Podstawową funkcją drapaka jest oczywiście umożliwienie kotu piłowania pazurków. Każdy mruczek musi to robić nawet kilka razy dziennie. Jeśli Twój kot nie ma do dyspozycji drapaka, to na pewno znajdzie sobie inny sposób, wykorzystując do tego chociażby dywan, a co gorsza meble. Chcąc uniknąć takich problemów jak najszybciej zainwestuj w porządny drapak.

Schronienie

Bardzo fajnie sprawdzają się drapaki wyposażone w budki, które mogą pełnić funkcję schronienia dla kota. Wiele mruczków preferuje spanie na drapaku, ponieważ instynktownie czują, że jest to dla nich najbezpieczniejsze miejsce, znajdujące się na odpowiedniej wysokości. Budka przyda się również wtedy, gdy kot nie ma ochoty na zabawy i chce pobyć sam, a już szczególnie z dala od dzieci.

Ile to kosztuje?

Porządny drapak z budką i akcesoriami do zabawy można kupić już za około 200-250 złotych. Bardziej rozbudowane modele kosztują nawet dwukrotnie więcej.

Pamiętaj jednak, że fajny drapak możesz oczywiście wykonać samodzielnie – nie jest to nic trudnego. W sieci znajdziesz gotowe instrukcje, ale warto też popuścić wodze fantazji i skonstruować coś niepowtarzalnego, np. przy użyciu gałęzi brzozy, dębu etc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie