Co może oznaczać sen o kocie?

Jeśli masz kota i mruczek często pojawia się w Twoich snach, to jest to zupełnie normalne i świadczy o mocnym przywiązaniu emocjonalnym do mruczka. Niektórzy jednak dopatrują się w tym ukrytej symboliki. Uwielbiamy dochodzić do tego, co może oznaczać jakiś specyficzny sen i te dywagacje dotyczą także oczywiście kotów. Weźmy udział w tej zabawie! Co może oznaczać sen o kocie? Przeczytaj.

Nic pozytywnego

Generalnie sen o kocie nie wróży niczego dobrego. To zwierzę jest często utożsamiane z pechem, oszustwem, przebiegłością. Negatywne konotacje są bardzo krzywdzące dla kotów, ale są już na tyle mocno zakorzenione w naszym społeczeństwie, że nie da się z nimi skutecznie walczyć.

Dlatego w praktycznie każdym senniku znajdziemy informację, że sen o kocie oznacza coś złego. Zwykle tłumaczy się to, jako zwiastun zdrady, rozwiązłości, zakończenia związku czy zaufania niewłaściwej osobie.

Czasami pojawiają się nieco bardziej pozytywne wyjaśnienia. Sen o kocie rzekomo może oznaczać spryt, dystans do świata, utwierdzenie się we własnej niezależności, a nawet erotyczną witalność. To akurat nawiązanie do egipskiej mitologii, w której koty były nieodłącznymi towarzyszami bogini małżeństwa, przyjemności i zmysłowości.

Kilka ciekawych wyjaśnień

Kot to popularny motyw senny, dlatego istnieje mnóstwo interpretacji jego obecności we śnie. Wybraliśmy te, które wydają się nam szczególnie interesujące czy intrygujące:

  • Otrzymanie kota w prezencie – zwiastun nadejścia dobrych wiadomości,
  • Odganianie kota – osiągnięcie celu, poradzenie sobie z problemami,
  • Widok kotki z kociętami – podobno ma to świadczyć o problemach z własną płodnością, ale równie dobrze może zwiastować otrzymanie spadku,
  • Ugryzienie przez kota – uwaga na otaczających Cię wrogów!
  • Zabawa z kotem – zwiastun zdrady małżeńskiej lub przyjacielskiej.
  • Głaskanie kota – to jest ciekawe wyjaśnienie: podobno oznacza to, że osoba śniąca jest dobra dla kogoś, kto na to nie zasługuje.

I tak dalej. Interpretacji snów z kotem w roli głównej jest mnóstwo, dlatego możesz ich poszukać w pierwszym-lepszym senniku. Oczywiście traktuj to tylko w formie zabawy, bo trudno brać te „prawdy objawione” na serio.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie