Choinka w domu, w którym mieszka kot? To jest możliwe!

Mateusz Nowak
13.11.2018

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny czas w roku, dlatego właściciele kotów nie wyobrażają sobie, aby nie poświęcić mruczkom więcej uwagi niż na co dzień. Z drugiej strony przyjął się mit, jakoby w domu kociarza nie było już miejsca na świąteczny symbol, czyli choinkę. To oczywiście nieprawda. Przy odrobinie wyobraźni można zapewnić bezpieczeństwo zarówno drzewku, jak i kotu. O czym trzeba pamiętać? Przeczytaj!

Solidne przymocowanie choinki

Bez względu na to, jak wysokie drzewko zamierzasz ustawić w domu, pamiętaj o solidnej podstawie. Zainwestuj w dobry stojak – jest to szczególnie ważne w przypadku żywej choinki. Dobrym pomysłem będzie dodatkowe przymocowanie choinki cienką żyłką np. do nogi komody. Drzewko pozostanie na swoim miejscu nawet w przypadku, gdyby kotu wpadło do głowy się na nią wspiąć.

Choinka przymocowana do sufitu

Swego czasu takie odwrócone choinki były szalenie modne, szczególnie wśród młodych rodziców czy właśnie właścicieli zwierząt domowych. Choinka zwisająca z sufitu prezentuje się bardzo oryginalnie, a do tego jest praktyczna, bo zajmuje mniej miejsca. Kot również nie będzie mieć łatwego zadania, jeśli zechce się do niej dobrać.

Nietłukące ozdoby

Kociarze raczej powinni zrezygnować z klasycznych bombek, a już szczególnie tych bardzo wartościowych i mających znaczenie sentymentalne. Lepiej jest postawić na ozdoby z papieru, kartonu, drewna, włóczki. Wyglądają równie ładnie, a do tego można je przygotować własnoręcznie. Fajnym pomysłem jest też zawieszenie na choince pierniczków.

Rada

Na choince w domu kociarza nigdy nie powinny się znaleźć tzw. anielskie włosy, bo nie ma kota, który nie zechciałby się nimi pobawić.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo kota, dlatego niestety trzeba zrezygnować z kilku tradycyjnych ozdób, do których zwierzę mogłoby mieć dostęp. Chodzi tutaj przede wszystkim o gwiazdę betlejemską, czyli przepiękny, ale trujący dla mruczka kwiat. Podobne działanie ma jemioła, dlatego jeśli już musi się pojawić w Twoim domu na święta, zawieś ją wysoko pod sufitem.

Co do wyboru choinki, to panuje tutaj pełna dowolność. No prawie, bo jednak w domu kociarza nie może się pojawić trujący cis. Pozostałe wybory (jodła, sosna, świerk, drzewko sztuczne) są kwestią gustu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie