Sposoby na kocie futro na ubraniach

Chyba każdemu właścicielowi kota zdarzyła się taka sytuacja. Czas nagli, trzeba już wychodzić do pracy czy na ważne spotkanie, a tu okazuje się, że spodnie, żakiet czy marynarka są całe pokryte kocimi włosami. Nietrudno wtedy o irytację i wybuch złości. Ponieważ lepiej jest zapobiegać takim sytuacjom, w tym artykule podamy Ci kilka sposobów na uniknięcie wspomnianego problemu.

Nie ubieraj się przy kocie

Masz od tego sypialnię, do której prowadzą drzwi. Zamykaj je za sobą i dopiero wtedy zacznij się szykować do wyjścia. Kotu nic się nie stanie, jeśli przez kilka chwil nie będzie mieć na Ciebie oka. Przy okazji straci też możliwość ocierania się o Twoje nogi czy wskakiwania Ci na ręce.

Chroniony dostęp do szafy z ubraniami wyjściowymi

Koty uwielbiają buszować po szafach, a nawet się w nich chować. Dlatego koniecznie zabezpiecz dostęp do szafy ubraniowej. Zwierzak nie może się do niej dostać, bo efektem jego wizyty będą właśnie włosy na wyjściowych ciuchach. Stosuj zatrzaski magnetyczne, a jeśli szafa jest stara i sama się otwiera, zabezpieczaj ją gumką lub po prostu wyreguluj zawiasy.

Zbieraczka do włosów zawsze pod ręką

Ten prosty i tani sprzęt musi się znaleźć w domu każdego kociarza. Zbieraczka szybko usunie luźne włosy, które pojawiły się na ubraniu, co pozwoli Ci bez stresu wyjść z domu. Pamiętaj jednak, że sprzęt nie poradzi sobie z drobnymi włoskami, które mocno wczepiły się w materiał.

Trik

Jeśli akurat nie masz zbieraczki, możesz zastosować sprytne rozwiązanie. Załóż gumową rękawiczkę, zwilż ją, a następnie przejedź dłonią po ubraniu. Większość włosów zostanie na rękawiczce.

Regularne czesanie

Na koniec pamiętaj, że problem z kocimi włosami na ubraniach jest częstą konsekwencją zaniedbań ze strony właściciela. Twój pupil może gubić włosy przez cały rok, nie tylko w okresie linienia. Dotyczy to także ras krótkowłosych.

Dlatego nie rozstawaj się ze szczotką, która powinna iść w ruch nawet codziennie, a przynajmniej kilka razy w tygodniu. Czesanie kociej sierści pozwoli Ci zachować porządek w domu oraz zminimalizuje ryzyko tworzenia się kul włosowych w przełyku pupila. Raz na jakiś czas odwiedź też groomera, który podda zwierzaka zabiegowi trymowania (usuwania martwych włosów).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie