Najlepsze kreskówki z kotem w roli głównej. TOP 5

Lubisz kreskówki i filmy animowane, a do tego kochasz koty? Masz spory wybór produkcji, które rozbawią i rozczulą Cię do łez, zapewniając przy tym mnóstwo rozrywki. Jeśli dodatkowo chcesz spędzić przyjemnie czas ze swoim dzieckiem, sięgnij do klasyki polskiej i światowej animacji, która dostarczyła nam sporo znakomitych dzieł o kotach. Aby ułatwić Ci wybór stworzyliśmy ranking 5 najlepszych kreskówek z kotem w roli głównej.

  1. Tom i Jerry – jedna z ulubionych dziecięcych kreskówek opowiada klasyczną historię konfliktu między kotem a myszą. Tom usilnie stara się złapać Jerre'go, ale oczywiście prawie  nigdy mu się to nie udaje. Perypetie tej sympatycznej i w gruncie rzeczy lubiącej się pary są przezabawne i dostarczają mnóstwo pozytywnych wrażeń, nawet dorosłym!
  2. Looney Tunes – ta seria zawiera wiele różnych kreskówek, wśród których  na wyróżnienie zasługują oczywiście przygody kota Sylwestra i ptaszka Tweety. Oba zwierzaki mieszkają pod jednym dachem, ale kot wyraźnie ma ochotę zjeść swojego współlokatora. Gdy tylko starsza właścicielka zasypia lub wychodzi z domu, zaczyna się emocjonująca gonitwa. Świetna zabawa gwarantowana!
  3. Top Cat – popularna, ale nieco zapomniana kreskówka studia Hanna Barbera, która opowiada historię kotów żyjących na ulicy, ale mających bardzo ambitne marzenia. Chcą wieść luksusowe życie w pięknych domach pod opieką bogatych właścicieli. Tytułowy Top Cat regularnie podejmuje próbę wcielenia planu w życie, ale na przeszkodzie zawsze staje mu pewien policjant...
  4. Kot Filemon – nie zapominajmy, że polscy twórcy także mają na swoim koncie wspaniałą kreskówkę poświęconą kotom. Tytułowy Filemon mieszka w domu z Bonifacym, starym i bardzo doświadczonym kotem, który przekazuje mu różne życiowe mądrości. Ich perypetie ogląda kolejne pokolenie Polaków, bo bajka jest emitowana w telewizji od lat 70. i nadal ma wiernych fanów.
  5. Garfield – tej kreskówki nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu, bo Garfield to przecież najbardziej znany kot świata popkultury. Jego przygody były opowiadane w komiksach, filmach animowanych i fabularnych, ale najbardziej znane są oczywiście kreskówki. Garfield to szalenie inteligentny, ale również łakomy kot, który nie przepuści żadnej okazji, aby napełnić swoje pokaźne brzuszysko. Momentami można popłakać się ze śmiechu.

Jeśli więc kochasz koty i chcesz się pośmiać, a przy okazji spędzić trochę czasu z pociechą, koniecznie sięgnij do tych pozycji. Świetna zabawa gwarantowana!

Teskt przygotowany przy współpracy z koty.tv

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie