Masz kota? Musisz mieć w domu zapas sody oczyszczonej!

Mariusz Siwko
09.01.2019

Soda oczyszczona to jeden z najbardziej uniwersalnych środków, jakie znajdują się w niemal każdym domu. Posiadacze kotów powinni zrobić spory zapas sody, ponieważ będzie ona przydatna w wielu typowych sytuacjach. Poznaj zastosowanie sody oczyszczonej z punktu widzenia właściciela kota.

Do mycia kociego futerka

Wielu osobom może się to nie mieścić w głowie. A jednak! Soda oczyszczona to świetny substytut zwykłego szamponu, szczególnie w przypadku kotów, które przecież nie przepadają za kąpielami. Jeśli Twój pupil jest bardzo brudny i wiesz, że sam sobie nie poradzi z doprowadzeniem futerka do czystości, użyj sody oczyszczonej. Posyp nią sierść kota, a następnie po kilku minutach wyczesz sodę wraz z drobinkami brudu. Efekt murowany!

Do czyszczenia misek

Dbanie o czystość kocich misek jest bardzo ważne, ponieważ zależy od tego stan zdrowia pupila i oczywiście jego apetyt. Miskę należy myć po każdym posiłku, a tę z wodą na koniec dnia. Zamiast klasycznego płynu do naczyń użyj sody oczyszczonej, która jest bardzo skuteczna w usuwaniu szczególnie tłustych zabrudzeń. Ponadto nie ma ryzyka wystąpienia alergii, o co nietrudno w przypadku stosowania detergentów.

Rada

Sody oczyszczonej używaj też do mycia kocich zabawek. Wystarczy zamoczyć je w roztworze wodnym, a na koniec dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą.

Do usuwania kocich plam

Jeśli Twojemu pupilowi zdarzy się załatwić na dywan czy wykładzinę, to skutecznie pozbędziesz się plamy przy pomocy sody oczyszczonej. Posyp nią brudne miejsce, zostaw na około kwadrans, a później tylko odkurz. Soda wchłonie drobinki brudu i osuszy miejsce, a dodatkowo usunie przykry zapach. Ten sposób działa zarówno w przypadku plam „ciężkiego kalibru”, jak i z moczu.

Soda na dno kuwety

To bardzo sprytny sposób na to, aby nie tylko pozbyć się przykrego zapachu z kuwety, ale także poprawić chłonność żwirku. Wystarczy wysypać trochę sody na dno kuwety, następnie przykryć ją żwirkiem i gotowe. Żwirek nie będzie się tak mocno zbrylać, nie będzie też przywierać do dna, co ułatwi czyszczenie kociej toalety. Soda oczyszczona nie jest groźna dla zwierzęcia, dlatego możesz zastosować ten sposób bez obaw.

Jak widzisz zastosowanie sody oczyszczonej w domu kociarza jest bardzo szerokie. Za naprawdę niewielkie pieniądze możesz mieć uniwersalny środek, który sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.