Jak wybrać idealny żwirek dla kota?

Prawo Garfielda

Jedno z wielu - czy słusznych, trudno ocenić. Podobno koty instynktownie przeczuwają moment przebudzenia właściciela, dlatego budzą go już 10 minut wcześniej. Idąc tym tokiem myślenia, powielamy stereotypy o ich złośliwej naturze, której zdecydowanie przeczą behawioryści. Co ma z tym wspólnego żwirek do kuwety? Otóż jakkolwiek to brzmi, to kot finalnie decyduje o tym, jakiego rodzaju produkt mu odpowiada. W czołówce produktów plasuje się Tigerino Crystals Flower-Power już od 14,80zł, Cat's Best Green Power od 23,80zł czy Tigerino Canada o zapachu jabłek w cenie 44,80zł.

Metoda prób i błędów

Jako właściciel możesz celować w wybrane marki i testować jakość konkretnego żwirku, obserwując zachowanie swojego ulubieńca. Kot daje wyraźne sygnały, czy żwirek drewniany, silikonowy czy może bentonitowy jest tym idealnym. Jeśli jednak zdarzy się, że nie trafimy z wyborem, wysoce prawdopodobne jest znaczenie terenu przez kota w każdym miejscu poza kuwetą. Przy okazji - sklep Fera dysponuje kuponami rabatowymi do 50%!

Pytania i odpowiedzi

Jeśli nie mamy zielonego pojęcia o tym, jaki żwirek spełni oczekiwania naszego kota, warto zadać sobie kilka pytań. Czy kupujemy produkt wydajny i długoterminowy? Czy chcemy żwirek zbrylający, np. Sanicat Selection Mediterranea w cenie 69,90zł czy może nie? Czy nie chcemy sprzątać kuwety po każdorazowym skorzystaniu z niej przez kota? Czy zapach żwirku ma być neutralny, a może zapachowy (Benek, aromat lawendowy, 19,80zł)?

Najlepszy z możliwych

Rynek oferuje mnóstwo rozwiązań dla kotów i ich właścicieli. Istotne jest, aby zoptymalizować wybór i zadowolić dwie strony. Koty to niezwykle czyste zwierzęta, dlatego należy pamiętać o regularnym opróżnianiu kuwety - w przeciwnym razie możemy spodziewać się przykrej niespodzianki.

Ekonomiczny i wydajny produkt można znaleźć na stronach internetowych, które oferują szereg kuponów rabatowych i promocji w kwestii idealnego żwirku firmy Zooplus nawet do 50%!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie