Dlaczego Maine Coon jest świetnym wyborem na kota dla rodziny?

„Mamo, tato, kupcie mi jakiegoś zwierzaka!” – który rodzic choć raz nie usłyszał takiej prośby? Można na nią odpowiedzieć pozytywnie, oczywiście po dokładnym przemyśleniu tematu i sprawić dziecku pupila, ale problemem pozostaje wciąż wybór odpowiedniego zwierzęcia. Jeśli z przyczyn praktycznych nie może to być pies, naturalną decyzją wydaje się być zakup kota. Pytanie tylko: jakiego? Wybór ras jest ogromny, ale skoro ma to być kot rodzinny, to zdecydowanie w kręgu zainteresowania powinien znaleźć się przedstawiciel rasy Maine Coon. Dlaczego? Jakie cechy tej rasy decydują o tym, że jest ona wręcz idealna dla rodzin z dziećmi?

Maine Coon uwielbiają się bawić

W odróżnieniu od np. równie popularnego kota brytyjskiego, Maine Coon kocha zabawę i nigdy jej nie odmawia. Lubi być noszony na rękach, często sam inicjuje różne formy aktywności, zawsze jest blisko swoich opiekunów, świetnie dogaduje się z dziećmi. Nie sprawia przy tym wrażenia, jakby był już zniecierpliwiony.

Są bardzo towarzyskie

Maine Coon wprost kochają ludzi, a najmocniej oczywiście swoich opiekunów. To taka rasa, która bez problemu akceptuje wizyty gości, dlatego kot może być rodzinną dumą, którą będziemy mogli się pochwalić przed znajomymi. Towarzyskość Maine Coona bywa dość problematyczna, gdy nie mamy dla niego dużo czasu, ale na szczęście kot dzielnie znosi też chwile samotności – byle niezbyt długie.

Mają „psi charakter”

Oznacza to, że niezwykle mocno przywiązują się do właścicieli. Jeśli zależy nam na posiadaniu takiego kota, który będzie prawdziwym członkiem rodziny, będzie aktywnie uczestniczyć w życiu domowników, a nie chować się po kątach czy unikać bliskiego kontaktu, to Maine Coon jest strzałem w dziesiątkę.

Są bardzo cierpliwe

Zwłaszcza w stosunku do dzieci. Nie oznacza to oczywiście, że Maine Coon zniesie tortury, ale jednak granica jego cierpliwości jest mocno przesunięta i dzieci w zabawie mogą sobie pozwolić na naprawdę dużo. W dodatku koty tej rasy właściwie nie przejawiają agresji, dlatego w momencie, gdy zwierzak poczuje już przesyt zabawą, to znajdzie odpowiedni moment, aby po prostu zniknąć – na pewno nie zrobi natomiast dziecku krzywdy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie