Jakie są najlepsze saszetki dla kota?

 Jeżeli zastanawiasz się jaka mokra karma lub sucha karma będzie dobra dla Twojego kota, to zapoznaj się z poniższym wpisem, aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat żywienia zwierzaka. Postaramy się poniżej odpowiedzieć na pytanie, które w składzie karmy są najlepsze. Jak kształtuje się ranking karm mokrych - w tym, które marki są polecane.

Sucha vs mokra karma dla kota

Najbardziej popularny podział, jeżeli chodzi o pożywienie dla kota to:

  • karma mokra
  • karma sucha
  • półwilgotna karma

Warto na samym początku podkreślić, że dobra jakościowa karma dla kotów jest podstawą zdrowia Twojego zwierzaka.

Wszystkie z trzech wymienionych rodzajów mogą być to karmy zarówno pełnoporcjowymi, jak i uzupełniające. O przynależności karmy do danego rodzaju stanowi jej skład, który producent wskazuje na opakowaniu. Karma pełnoporcjowa określana jest jako karma bytowa, a uzupełniana jest często o tzw. smaczki. To dodatek do codziennej diety.

Co ważne, karmę należy dostosować do diety kota. Przykładowo inna karma będzie lepsza dla kociąt, inna dla kotów dorosłych, a jeszcze inna dla kotów sterylizowanych. Karmy suche powinny być dopełnieniem diety zwierzaka.

Jakie są najlepsze saszetki dla kota?

Mokra karma dla kota powinna być rozsądnie wybierana i warto zwrócić się uwagę na takie elementy jak:

  • Pełnoporcjowy posiłek - warto sprawdzić, czy karma mokra to pełnoporcjowa, czy uzupełniająca propozycja. W przypadku karmy pełnoporcjowej jest to posiłek w pełni zbilansowany, ma on dostarczyć Twojemu zwierzakowi wszystkich potrzebnych składników do prawidłowego funkcjonowania zwłaszcza dla dorosłych kotów. Karma uzupełniająca jest przekąską w diecie. Dzięki długotrwałemu podawaniu niezbilansowanego pokarmu może to doprowadzić do gorszego stanu zdrowia zwierzaka. 

  • Preferencje zwierzęcia - bardzo ważnym kryterium są same preferencje żywieniowe zwierzaka. Warto obserwować, co mu smakuje. Wśród kotów można wyróżnić właśnie te, które chętnie zjedzą praktycznie każde jedzenie. Ale są również te, które wybierają tylko część jedzenia. Warto zwrócić uwagę na to, jaki dana karma ma zapach oraz smak. To właśnie może decydować o tym, czy zwierzak lubi daną karmę, czy nie.

  • Konsystencja karmy - koty często zwracają uwagę na konsystencję oraz strukturę jedzenia. Może to być przykładowo: pasztet, mus, kawałki mięsa, sos. Mokre karmy o danej konsystencji warto dawać już kociakowi od najmłodszych lat.

  • Cena - kolejny czynnik to koszt karmy. Na początku warto wybrać, jaki jest przedział cenowy produktów, na który możemy sobie pozwolić. Dobra mokra karma może zostać zakupiona już za kilkanaście złotych. 

  • Skład karmy - karma dla kota powinna składać się głównie z mięsa. Dla części kotów dobrą mokrą karmą jest ta z przewagą podrobów. Dobra karma to jednak ta, w której jest duża ilość produktów zwierzęcych, czyli jest z przewagą mięsa. Często wybieraną przez właścicieli jest karma o smaku kurczaka.

W internecie często można znaleźć ranking karm. Najlepsze mokre karmy to zazwyczaj niekoniecznie te najdroższe. Ranking mokrych karm często zawiera produkty takich marek jak: Dolina Noteci; Bozita; Animonda; Catz Finefood; Alpha Spirit. Najważniejszym kryterium powinno być to czy są to produkty pochodzenia zwierzęcego i czy nie posiadają polepszaczy smaku, a posiadają substancje mineralne oraz kwasy tłuszczowe potrzebne do zbilansowanej diety zwierzaków. Może być to również monobiałkowa karma. O to, jaką dobrą mokrą karmę wybrać można zapytać również weterynarza. 

Na co zwracacie uwagę przy wyborze mokrej karmy? Jaka według Was jest najlepsza mokra karma?

Informacja prasowa / Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie