Znani polscy kociarze

Są nie tylko sławni i powszechnie rozpoznawalni, ale także otwarcie przyznają się do swojej miłości do kotów. W Polsce nie brakuje znanych kociarzy, którzy pokazują się ze swoimi włochatymi przyjaciółmi na różnych imprezach i oficjalnych wydarzeniach. Stworzyliśmy ranking takich osób. Wiedziałeś, że koty to ich życiowa pasja?

  1. Jarosław Kaczyński – to zdecydowanie najbardziej znany „kociarz” w Polsce. Prawie każdy kojarzy tego polityka z kotami. Wielkim miłośnikiem tych zwierząt był zwłaszcza jego brat, czyli były prezydent Lech Kaczyński. Swego czasu mianem kota numer 1 w Polsce określano Alika. Po jego śmierci Jarosław Kaczyński przygarnął pod swój dach Fionę.
  2. Krystyna Janda – wybitna polska aktorka jest wielką miłośniczką kotów i te zwierzęta są obecne w jej domu „od zawsze”. Janda opisała swoje przywiązanie do kotów w książce „Gwiazdy mają czerwone pazury”.
  3. Tatiana Okupnik – popularna piosenkarka, była członkini zespołu Blue Cafe, także jest wielką fanką kotów. Zdradziła, że w jej domu mieszkają aż trzy zwierzaki, które poprawiają jej nastrój w trudnych chwilach. W końcu po to ma się kota, prawda?
  4. Maryla Rodowicz – królowa polskiej piosenki jest znana ze swojej miłości do kotów i wcale się z tym nie kryje, regularnie zamieszczając w Internecie zdjęcia ze swoim okazałym pupilem.
  5. Maciej Orłoś – popularny dziennikarz telewizyjny jest ogromnym miłośnikiem kotów, o czym powiedział kiedyś w jednym z wywiadów. W jego domu mieszka jeden kot, który – jak mówi sam Orłoś – w zachowaniu bardziej przypomina psa, bo nie odstępuje domowników ani na krok.
  6. Kinga Rusin – dziennikarka i prezenterka jest znana ze swojego kategorycznego podejścia do praw zwierząt i przy każdej okazji staje w ich obronie. Nie dziwi więc fakt, że pani Kinga sama ma zwierzę, a konkretnie pięknego kota, którym chwali się w mediach społecznościowych.

Oczywiście sławnych właścicieli kotów jest znacznie więcej, a przykładów nie brakuje także w światowym show biznesie (by wymienić chociażby piosenkarkę Katy Perry). To akurat nie dziwi. W końcu gwiazdy są cały czas na świeczniku, co potrafi być wyjątkowo obciążające psychicznie. W takiej sytuacji obecność kociego terapeuty w domu jest bezcenna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie