Zaprosić kota do łóżka czy zainwestować w legowisko?

Czy śpisz ze swoim kocim przyjacielem w jednym łóżku? Zastanawiasz się, czy powinieneś kontynuować tę praktykę? Czy to jest zdrowe? Czy to niesmaczne? Jakie mogą wiązać się z tym zagrożenia?

Spanie z kotem w jednym łóżku – wady i zalety

Jeśli śpisz ze swoimi kotami, to jesteś w większości. Okazuje się, że prawie dwie trzecie właścicieli kotów zaprasza swoich pupili do łóżka. Koty są w końcu przytulne i miękkie, prawda? Dodatkowo ich mruczenie może nawet uspokajać nerwy. Istnieją jednak pewne potencjalne zagrożenia związane z zasypianiem razem z kotem, w tym narażenie na:

  • bakterie,
  • pasożyty.

Obecność futrzaka w tym samym łóżku może również wpływać na jakość snu, zwłaszcza jeśli jesteś dumnym właścicielem kociaka – figlarza. Jednak to nie jedyne zagrożenia, jakie mogą wiązać się z faktem spania w jednym łóżku ze swoim kotem.

Dlaczego postawić na legowisko dla kota i wyprosić pupila z łóżka?

Prawdopodobnie doświadczyłeś zakłóconej nocy lub dwóch (lub więcej) z powodu Twojego futrzanego kumpla, który zdecydował, że to nie czas na spanie, ale na zabawę o drugiej w nocy. Jeszcze inaczej - Twój kotek może mocno się wiercić na kocu, gdy próbujesz zasnąć. Inne koty mają mruczenie tak głośne, że wydaje się, jakby w Twojej sypialni dudniła ciężarówka.

Bez względu na to, jak bardzo kochasz swoje zwierzaki, jeśli przeszkadzają one w spokojnym śnie, muszą zostać oddelegowane na legowisko dla kota. Nie musisz się martwić - spokojnie przejrzyj ofertę https://cosyanddozy.com/39-dla-kotow i szybko przekonasz się, z jak pięknymi akcesoriami mamy do czynienia.

Nadal nie jesteś przekonany?

No to czas przytoczyć kolejny argument przeciwko zabieraniu kota do łóżka, a mianowicie: narażanie się na odpady z kuwety. Cóż - nawet najczystsze koty mają na łapach resztki z tego niechlubnego miejsca. Nie da się tego uniknąć. Pamiętaj tylko, że jeśli go zapraszasz do swojej sypialni – może na swoich łapach wnieść bakterie i inne pasożyty ze swojego moczu i kału. Co gorsza, jeśli Twój zwierzak spędza czas nie tylko w domu, ale i na świeżym powietrzu, może to wszystko również znosić z zewnątrz.

Na koniec dodamy, że prawie jedna trzecia populacji jest w pewnym stopniu uczulona na koty lub psy. Jeśli jesteś uczulony, na pewno masz dość zmagań i to bez konieczności dokładnie sobie kolejnych związanych ze swoim wyproszonym mruczkiem. Zakładając, że nie rozstaniesz się z kotem, mimo swoich dolegliwości - musisz podjąć środki ostrożności, które pozwolą zminimalizować alergie. Zakup odpowiedniego legowiska dla kota to dobry początek.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie