Wyprawka dla szczeniaka. Co powinno się w niej znaleźć?

Pojawienie się w naszym domu psa to dla wielu z nas moment szczególny, porównywany niekiedy z przyjściem na świat dziecka. To w końcu nowy członek rodziny, który spędzi z nami najbliższe kilkanaście (a czasem nawet więcej) lat. Należy więc koniecznie zadbać o to, by niczego mu nie zabrakło i by miał zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju oraz zabawy.

  1. Co kupić szczeniakowi? Miski i karma
  2. Wyprawka szczeniaka. Legowisko
  3. Jak skompletować wyprawkę? Zabawki
  4. Co do wyprawki dla szczeniaka? Akcesoria spacerowe

Jednym z najważniejszych elementów przygotowań do przyjęcia czworonoga jest na pewno skompletowanie wyprawki. To zadanie tylko pozornie proste. Szczeniak potrzebuje bowiem dużo więcej przedmiotów, niż tylko miski i posłanie. By jego rozwój był harmonijny, a zwierzak nie narzekał na nudę i mógł odpowiednio spożytkować rozsadzającą go, młodzieńczą energię, niezbędne są odpowiednie akcesoria. Jakie? Na to pytanie odpowiadamy w naszym nowym artykule.

Co kupić szczeniakowi? Miski i karma

Zdecydowanie najważniejszym elementem wyprawki dla szczeniaka są przedmioty związane z jedzeniem. Tu centralne miejsce powinny zajmować miski. Błędem często popełnianym przez początkujących opiekunów czworonogów jest kupno zbyt dużej ilości misek – na przykład osobnej na suchą i mokrą karmę oraz miski na wodę. Tymczasem zupełnie wystarczą dwie miski.

Sklep zoologiczny oferuje nam wiele rodzajów misek wykonanych z najróżniejszych materiałów. My szczególnie polecamy modele porcelanowe. Wbrew pozorom bardzo trudno jest o ich stłuczenie, a nie reagują ze znajdującymi się w nich karmami, co niestety może mieć miejsce w przypadku wersji wykonanych z plastiku. W sklepach zoologicznych internetowych znajdziemy też miski metalowe – zwłaszcza ze stali nierdzewnej, które mogą być dobrym wyborem do podawania czworonogowi wody. Nie należy też zapominać o podkładce pod miski, która nie tylko zapobiegnie ich przesuwaniu, ale też pomoże w utrzymaniu czystości.

Wyprawka szczeniaka. Legowisko

Równie ważnym elementem wyprawki dla szczeniaka powinno być legowisko dla psa. Nie należy bowiem zapominać, że szczeniak przesypia prawie 90 procent doby, a sen jest mu niezbędny do prawidłowej regeneracji organizmu i tym samym odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju. Dlatego legowisko powinno być odpowiednie do jego potrzeb, rozmiaru i wagi. Warto wziąć pod uwagę między innymi modele z dobrej jakości pianką, która dopasuje się do kształtu jego ciała.

Przy wyborze legowiska dla psa warto wziąć pod uwagę również jego wygląd. Będzie ono bowiem widocznym, ważnym elementem wystroju naszego mieszkania. Na szczęście dobry sklep zoologiczny online oferuje szeroki wybór legowisk, wśród których bez problemu dobierzemy model dopasowany do danej aranżacji.

Jak skompletować wyprawkę? Zabawki

Bardzo ważna rolę w rozwoju szczeniaka odgrywają też zabawki, które nie tylko pozwalają na ujście nadmiaru energii (a tej przecież młodemu psu zdecydowanie nie brakuje), ale też odgrywają ważną rolę w kształtowaniu się psiej inteligencji, spostrzegawczości, koordynacji ruchowej i pozwalają mu nauczyć się zmysłów. Unikajmy jednak tanich zabawek z bazarów lub marketów, wybierając raczej produkty renomowanych marek. Te bez problemu znajdziemy w dobrym sklepie zoologicznym online.

Co do wyprawki dla szczeniaka? Akcesoria spacerowe

Kompletując wyprawkę dla szczeniaka nie zapominajmy również o akcesoriach spacerowych. Sklep zoologiczny online oferuje szeroki wybór szelek, smyczy, kagańców i obroży, a także pojemników, które ułatwią nam transport worków na psie kupy. Wybierając akcesoria na spacery dla naszego czworonoga pamiętajmy, by były one dopasowane do jego rozmiarów i wagi.

Informacja prasowa / Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie