Wyprawka dla kota - co kupić?

Przygarnięcie lub kupno zwierzęcia, zawsze wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Decydując się na nowego członka rodziny, przede wszystkim należy udać się do sklepu zoologicznego i kupić odpowiednie akcesoria i wyżywienie. Trzeba z wyprzedzeniem przygotować dla niego miejsce w nowym domu. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych elementów, które muszą znaleźć się w domowej wyprawce.

Na początek kuweta i żwirek dla kota

Są to najważniejsze elementy zwierzęcego wyposażenia. Brak ich obecności w domu może skończyć się tragedią. Zaryzykujemy wówczas, że nieczystości znajdą się na domowej podłodze, lub co gorsze, dywanie. Przed decyzją o przygarnięciu kota, należy odwiedzić sklep zoologiczny krakvet.pl i kupić odpowiednią kuwetę. Nie może być ani za mała, ani też za duża. Najlepiej wybrać taką średnich rozmiarów. W małej kuwecie kot zmieści się bez problemu, jeśli jednak dorośnie- wtedy może pojawić się problem.

Koty to kapryśne zwierzęta. Może on nawet odmówić z jej korzystania. Drugą kwestią jest rodzaj kuwety. Do wyboru są otwarte i zamknięte. Lepszym wyborem jest ta zamknięta, ponieważ kot wtedy nie rozsypuje piasku, a poza tym jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Niestety drzwi od niej mogą się cały czas psuć lub zacinać. Poleca się je po prostu wymontować. Żwirek z kolei to kwestia indywidualna. W sklepach zoologicznych dostępne są żwirki roślinne, zbrylające się lub syntetyczne. Poleca się kupić i sprawdzić kilka rodzajów tego produktu, zanim wybierze się ten jedyny.

Drapak dla kota do ostrzenia pazurków

Jeśli chcemy, aby nasze meble pozostały nietknięte, poleca się zakupić drapak dla kota. Na początek wystarczy wysoka tuba owinięta sznurkiem. Małe koty lubią się wspinać i drapać powierzchnie. Zwierzę po takim sznurku będzie się wspinać z wielką chęcią. Gdy produkt się zużyje, warto kupić bardziej rozbudowany drapak. Dostępne są takie wielopoziomowe, które wyposażono w szereg różnych akcesoriów, tj. piłeczki do zabawy, różnokolorowe sznurki. Wydatek jest dużo większy niż w przypadku najprostszego drapaka, jednak korzyści są nie do porównania. Dzięki temu rozwiązaniu uniknie się podartych dywaników i podrapanych mebli.

Prywatne legowisko kota

Czy kotu potrzebne jest legowisko? Bez wątpienia jest to kwestia sporna. Kot sam wybiera sobie miejsce do spania, jednak warto mu takie zorganizować. Wcześniej nie da się przewidzieć, gdzie zwierzę zechce spać, dlatego warto wyposażyć go w odpowiednie miejsce zakupione w sklepie zoologicznym. Przez pierwsze dni będzie stanowić dla niego bezpieczną strefę w całkowicie nowym miejscu, co pomoże w procesie adaptacji.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie