Szalone przygody kota i jego człowieka – historia prawdziwa

„Mój przyjaciel kot” - ciepła i wzruszająca opowieść o uzdrawiającej więzi między człowiekiem i zwierzakiem, która może odmienić życie na lepsze

Michael King to bezdomny i samotny człowiek, który od wielu lat żyje na ulicach Portland. Pewnej deszczowej nocy znajduje zagubioną i ranną kotkę, którą postanawia przygarnąć. Michael wydaje ostatnie pieniądze na karmę i leki dla futrzaka, któremu nadaje imię Tabor.

Od tej chwili jego życie zaczyna zmieniać się na lepsze – wreszcie staje się zauważalny dla innych ludzi, którzy widząc ten nietypowy duet, chętniej dzielą się jedzeniem i pieniędzmi. Kiedy do Portland zbliża się zima, Michael postanawia zabrać Tabor w stronę ciepłej Kalifornii. Tak zaczyna się ich niesamowita podróż.

Na swojej drodze spotykają wiele życzliwych osób, ale także mnóstwo trudności do pokonania. W chwilach zwątpienia Tabor obdarza Michaela radością i nadaje jego życiu sens. Mężczyzna wreszcie ma kogoś, o kogo się troszczy i kto inspiruje go do bycia lepszym człowiekiem oraz uporaniem się z traumami przeszłości.

W trakcie podróży para staje się nierozłączna, ale kiedy Michael zabiera Tabor do weterynarza, okazuje się, że kotka ma chip identyfikacyjny i właściciela, który bardzo za nią tęskni. Michael stanie w obliczu trudnej decyzji. Czy zdobędzie się na to, aby rozstać się z Tabor i znaleźć nowy cel w życiu?

„Mój przyjaciel kot” to książka ze wspaniałym, pozytywnym przesłaniem: prawdziwe szczęście tkwi w przyjaźni i miłości, a nie bogactwie.

Prawdopodobnie najpiękniejsza historia o nadziei i uzdrawiającej przyjaźni między człowiekiem a kotem, jaką czytałam – Gwen Cooper, autorka książki Odyseja kota imieniem Homer

Spotkanie bezdomnego człowieka i zagubionego kotka daje początek wspaniałej odysei, która odmieni ich życie – „New York Post”

Ta powieść gwarantuje szczery uśmiech, łzy wzruszenia i słodko-gorzkie zakończenie. Naprawdę wartoThe Purrington Post

O autorce

Britt Collins – angielska dziennikarka. Jej teksty publikowane są między innymi w „The Guardian”, „Sunday Times”, „Independent” i „Harper's Bazaar”. Jest wolontariuszką w wielu rezerwatach zwierząt na całym świecie. Dzięki jej publikacjom na temat okrucieństw wobec zwierzaków udało się zebrać setki tysięcy dolarów. Jako aktywistka pomagała również w zamykaniu kontrowersyjnych hodowli zwierząt laboratoryjnych. Mieszka w Londynie razem ze swoimi kotami.

Przeczytaj fragment >>TUTAJ

Wydawnictwo Kobiece, 2018

kod

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie