Rzeczy must have w domu każdego kociarza. Sprawdź naszą listę!

Z badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że co drugi z nas mieszka pod jednym dachem z jakimś zwierzęciem domowym. Prym nadal wiodą psy, natomiast już co piąty Polak ma w swoim domu kota. Mruczki uchodzą za zwierzęta bezproblemowe, niewymagające dużej uwagi ze strony właściciela, a przy tym tanie w utrzymaniu. Pamiętajmy natomiast, że kot także ma konkretne potrzeby – czy to żywieniowe, czy ogólnie bytowe. Dlatego przygotowaliśmy listę rzeczy must have w domu każdego kociarza, która z pewnością przyda się osobom dopiero planującym zakup lub przygarnięcie mruczka. Wszystkie te rzeczy kupisz w sklepie internetowym marki John Dog.

Obroża dla kota

Wielu właścicieli rezygnuje z zakupu obroży, tymczasem ten element kociej „stylizacji” może być naprawdę przydatny. Obroża pełni funkcję informacyjną i identyfikacyjną – łatwo przyczepimy do niej tabliczkę z numerem telefonu, dzięki czemu zagubiony kot ma szansę wrócić do domu. Jest to szczególnie istotne w przypadku kotów wychodzących. Obroże dla kota są dostępne w szerokim wyborze wariantów kolorystycznych, szerokości etc.

Szelki i smycz dla kota

Dziś widok właściciela spacerującego z kotem na smyczy nikogo już nie dziwi. Zwłaszcza mruczki niewychodzące mają potrzebę zasmakowania wolności (choć wciąż ograniczonej), którą można zaspokoić wyprowadzając pupila na krótki spacer, na przykład do przydomowego ogrodu. Tutaj przydadzą się szelki i smycz dla kota – taki zestaw zapewni mruczkowi naprawdę wysoki komfort.

Pasta do zębów dla kota

Choroby zębów należą do najczęstszych problemów zdrowotnych, z jakimi właściciele kotów zgłaszają się do weterynarzy. Można im zapobiegać lub przynajmniej znacząco je zminimalizować używając odpowiedniej pasty do zębów dla kota - sprawdź: https://johndog.pl/produkt/pasta-do-zebow-w-proszku-dla-psa-i-kota/.

Pasta odkłaczająca dla kota

Popularny „kłaczek” bawi tylko podczas oglądania „Shreka”, natomiast w prawdziwym kocim życiu jest szalenie problematyczny. Kule włosowe, nazywane pilobezoarami, to poważne zagrożenie dla zdrowia mruczka, któremu można przeciwdziałać podając pupilowi taki produkat jak pasta odkłaczająca dla kota.

Karma dla kota

Żywienie kota spędza sen z powiek niejednemu początkującemu właścicielowi. Jaką karmę wybrać: suchą czy mokrą? Może postawić na dietę BARF lub gotować pupilowi w domu? Wątpliwości jest mnóstwo, natomiast najlepsza rada to ta, aby serwować kotu wysokojakościową, gotową karmę, której skład jest ściśle dopasowany do wieku i potrzeb żywieniowych mruczka.

Te kryteria spełniają karmy dla kota John Dog, które cieszą się zaufaniem hodowców i coraz większą popularnością wśród właścicieli.

Przysmaki dla kota

Co prawda podawanie kotu różnych przekąsek poza głównymi posiłkami sprzyja nadwadze i otyłości (to najczęstsze problemy zdrowotne kotów niewychodzących), to powiedzmy sobie szczerze: kto odmówi pupilowi jakieś drobnej przyjemności? Zwłaszcza, że śmiało można znaleźć na rynku https://johndog.pl/kategoria-produktu/kot/przysmaki-dla-kota/ - przysmaki dla kota, które mają świetny skład i wręcz wzbogacają dietę mruczka.

O sklepie John Dog

John Dog sklep dla psów i kotów, w którym można znaleźć wszystko, co tylko jest potrzebne do zapewnienia pupilowi szczęśliwego życia. W ofercie sklepu internetowego tej renomowanej marki kupisz m.in. najwyższej jakości karmy, przysmaki oraz wiele przydatnych akcesoriów z wygodną dostawą do domu!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o opiece nad psem lub kotem i dzięki temu zostać wzorowym właścicielem, to mnóstwo wartościowych porad znajdziesz na blogu John Dog tworzonym we współpracy z ekspertami. Na początek zajrzyj do działu poświęconego zdrowiu mruczków - https://johndog.pl/blog/kategoria-kot/zdrowie/.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie