Przydatne akcesoria dla każdego właściciela kotów

Koty to jedne z najchętniej kupowanych zwierząt domowych. Zaletą posiadania kota jest nie tylko możliwość obcowania z kochającym pieszczoty czworonogiem, ale także fakt, iż koty to idealne zwierzęta nawet do niewielkich mieszkań, które znacznie lepiej niż psy znoszą rozłąkę z właścicielem.

Koty bez problemu wytrzymają w domu kilka godzin bez żadnego towarzystwa, dzięki czemu fakt pracy na etacie nie jest przeszkodą przed posiadaniem zwierzaka domowego. Ale warto pamiętać, że każdy kot wymaga dopasowania mieszkania do jego potrzeb oraz odpowiedniej opieki.

Jakie akcesoria dla kota wybrać?

Nie ważne czy planujemy zakupić kota rasowego, czy odmienić los typowego dachowca ze schroniska – każde żywe zwierzę ma swoje potrzeby, kore świadomy i odpowiedzialny właściciel musi wziąć pod uwagę, zanim czworonóg zamieszka w jego domu.

Podstawowa wyprawka dla kota

Decydując się na posiadanie kota, musimy zapewnić mu odpowiednie akcesoria, które pozwolą uniknąć niszczenia domowych sprzętów i zagwarantują naszemu nowemu domownikowi komfort życia.

Jaką kuwetę wybrać?

Jednym z podstawowych zakupów dla kota jest kuweta, którą zwierzak będzie musiał zaakceptować. W zależności od tego, skąd pochodzi kot, może mieć on utrwalone już różne nawyki, więc czasami możemy mieć problem z doborem odpowiedniego żwirku czy rodzaju kuwety. Sam kształt w tym wypadku nie ma wielkiego znaczenia. Koty dużą uwagę przywiązują jednak do żwirku oraz miejsca ustawienia kociej toalety. Stała obserwacja kota po przyniesieniu go do domu z pewnością pozwoli znaleźć właścicielowi odpowiednią lokalizację i wybrać spośród kilku rodzajów żwirków np. żwirku drewnianego lub silikonowego. Do opróżniania kuwety przyda się specjalna łopatka, która pozwala usunąć jedynie zanieczyszczenia oraz płyn, który pomoże bez uszczerbku na zdrowiu zwierzaka pozbyć się bakterii i nieprzyjemnego zapachu.

Kupujemy legowisko dla kota

Choć koty chodzą własnymi drogami i nie zawsze w pełni dostosowują się do oczekiwań swoich właścicieli, warto jeszcze przed przyniesieniem zwierzaka do domu urządzić dla niego wygodny kącik wypoczynkowy, gdzie kot zrelaksuje się po trudach zabawy i odpocznie po posiłku. Legowiska dla kota możemy kupić w wielu różnych rodzajach. Ciekawą opcją są legowiska – domki, które pozwolą zapewnić zwierzęciu chwilę samotności. Taka mini buda dla kota, która wykonana jest z miękkiego materiału, zapewni Twojemu kotu poczucie bezpieczeństwa także, gdy Ciebie nie będzie w jego pobliżu.

Legowisko dla kota może mieć także formę miękkiej poduszki, nakładki na parapet czy być połączone z zapewniającym rozładowanie energii stelażem z drapakiem i zabawkami. Różnorodność form i rozmiarów legowisk dla kotów na pewno pozwoli wybrać to idealne dla Twojego pupila.

Oprócz legowiska i kuwety warto zaopatrzyć się w transporter, smycz i szelki, adresówkę, obrożę przeciw pchłom i kleszczom, akcesoria do pielęgnacji oraz zestaw zabawek. Wszystkie te akcesoria, dla kota kupisz w najlepiej zaopatrzonym sklepie zoologicznym w sieci – wejdź na stronę akcesoria dla kotów i przekonaj się, że nigdzie nie znajdziesz lepszego asortymentu i tak niskich cen!

Informacja prasowa / Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie