Pozytywny wpływ kotów brytyjskich na dzieci

Zwierzęta otaczały człowieka od zawsze. Najpierw w formie dzikiej, którą raczej omijało się z daleka, jednak z czasem zaczęto je udomawiać i zauważać ich pozytywny wpływ na samopoczucie i rozwój, w szczególności małych dzieci. Choć wiele osób może być temu przeciwne, badania coraz częściej pokazują, że wychowywanie maluchów w towarzystwie kota może przynieść im bardzo duże korzyści i korzystnie wpłynąć na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Warto jednak wiedzieć, jak dokładnie oddziałuje na dziecko przebywanie zwierzaka w domu i na co powinno się zwrócić uwagę, decydując się na jego posiadanie.

Układ odpornościowy

Dla wielu osób przeszkodą we wprowadzeniu kota do domu, w którym jest małe dziecko, może być obawa o różnego rodzaju bakterie i wirusy. Dlatego tak ważne jest, by zwierzę zostało wcześniej odpowiednio przebadane i zaszczepione lub też pochodziło ze sprawdzonej hodowli kotów brytyjskich. Wtedy można być spokojnym, że dziecko nie nabawi się niebezpiecznych chorób. Udowodniono bowiem, że dzieci przebywające od najmłodszych lat w otoczeniu kotów zmniejszają szansę złapania alergii i korzystnie wpływają na obniżenie poziomu stresu, jaki maluchy mogą odczuwać już od pierwszych dni.

Rozwój osobisty

Przebywanie kotów w otoczeniu małych dzieci ma również pozytywny wpływ na kształtowanie się ich zdolności społecznych. Rozwija na przykład empatię oraz umiejętność współodczuwania. W czasie tworzenia się między nimi więzi, maluch może zdobyć wiele zdolności interpersonalnych, ale dochodzi często także do zwiększenia się jego poczucia własnej wartości. Wszystkie te czynniki sprawiają, że dziecko szybko się rozwija i uczy się samego siebie oraz funkcjonowania w społeczeństwie. Kot pozytywnie wpływa także na jego zdrowie psychiczne, staje się jego przyjacielem i pozwala odczuć bezwarunkową miłość w każdej sytuacji. Uczy także odpowiedzialności i dbania o potrzeby innych w jego najbliższym otoczeniu.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając kota do domu, w którym przebywa małe dziecko, dobrze jest jednak zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Przede wszystkim warto zadbać o to, by zwierzę pochodziło np. z zaufanej hodowli kotów brytyjskich oraz by przeszło wszystkie konieczne badania. Ważne jest także, by odpowiednio przygotować dom na jego przybycie i mieć świadomość obowiązków i odpowiedzialności, jakie wiążą się z jego przyjęciem. Podjęcie decyzji o przygarnięciu kota, zawsze powinno zostać dokładnie przemyślane.

Jeśli chciałbyś wprowadzić do swojego domu więcej radości, koniecznie skontaktuj się z hodowlą kotów brytyjskich pod Warszawą w Grodzisku Mazowieckim - Czankra!

Jej właściciele troszczą się o każdego swojego podopiecznego i dbają o to, by znalazł idealny dla siebie dom. A wśród ich licznych zwierzaków, każdy z pewnością znajdzie takiego, który skradnie jego serce.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i do kontaktu!

Informacja prasowa / Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie