Plecak dla kota: kiedy warto go mieć?

Plecak dla kota to świetna alternatywa dla tradycyjnego transportera. To nie tylko praktyczny sposób na to, aby bezpiecznie wziąć ze sobą pupila, ale także na stylowy wygląd. Wystarczy tylko spojrzeć na portale społecznościowe, aby zauważyć popularność tego produktu. Dowiedz się, czy i kiedy warto mieć plecak dla kota.

Plecak na kota – co to jest?

Transport kota wymaga użycia transportera wózka lub właśnie plecaka. To znacznie bezpieczniejsza metoda niż przenoszenie zwierzęcia na rękach. Do tego taki przedmiot zapewnia zwierzęciu spokój i komfort, jeśli będzie chciało odpocząć czy wyizolować się od zewnętrznych bodźców, jak inne czworonogi. Ma formę dużego plecaka z okienkiem, które zapewnia odpowiednią wentylację oraz możliwość obserwowania co się dzieje na zewnątrz.

W jakich sytuacjach plecak na kota jest przydatny?

Plecak dla kota to idealne rozwiązanie zawsze wtedy, kiedy chcesz bezpiecznie przetransportować zwierzę. Świetnie sprawdzi się, gdy:

  • trzeba z pupilem wybrać się do weterynarza,
  • planujesz wyjazd na wakacje z kotem,
  • przeprowadzasz się.

Zatem jest to niezbędnik w każdym kocim domu. Możesz go nabyć w specjalnych sklepach, takich jak BigCATs. Dzięki niemu z łatwością przetransportujesz zwierzę w wygodnych warunkach dla Ciebie i pupila.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie plecaka dla kota?

Zanim zdecydujesz się na zamówienie plecaka na kota, zastanów się nad paroma elementami.

  • Udźwig

W zależności od tego, jakiej rasy i wagi jest Twój pupil, należy dobrać odpowiedni plecak na niego. Dzięki temu masz pewność, że produkt będzie stabilny i wytrzymały podczas transportowania czworonoga.

  • Wentylacja

Na rynku można znaleźć wiele plecaków dla kota, jednak istotne jest to, żeby wybrać produkt o dobrym dopływie tlenu do zwierzęcia.  Zatem najlepiej zamówić przedmioty wyposażone w siatki czy otwory wentylacyjne.

  • Łatwość noszenia

Ze względu na to, że już sam kot może stanowić co najmniej kilkukilogramowe obciążenie, warto wybierać plecaki, które charakteryzują się lekką wagą – dzięki temu ich noszenie będzie znacznie łatwiejsze.  Do tego szczególną popularnością cieszą się produkty, które mogą być zakładane zarówno w klasyczny sposób – na plecy, jak i z przodu.

  • Funkcjonalność

Najlepszy plecak na kota to taki, który jest dodatkowo wyposażony także w inne komory oraz zasuwane kieszonki. Dzięki temu zmieścisz tam akcesoria dla zwierzaka, przysmaki oraz inne drobiazgi. 

  • Łatwość czyszczenia

Po podróży należy plecak dla kota wyczyścić – więc świetnym wyborem będzie zamówienie produktu łatwego w czyszczeniu, np. z odpinanymi na rzepy lub zamek błyskawiczny elementami. W ten sposób ich demontaż nie zajmie wiele czasu i bez trudności zmieścisz je w pralce.

Zwracając uwagę na takie elementy, z łatwością zamówisz idealny plecak dla kota. Dzięki temu transport zwierzęcia będzie łatwy i bezstresowy zarówno dla Ciebie, jak i pupila. Na rynku znajdziesz modele pozwalające na zmieszczenie zarówno jednego czworonoga, jak i takie o dwóch odrębnych komorach. Podróże z kotem teraz będą znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie