Kot bengalski - dziko wyglądający pupil

Koty bengalskie to wciąż bardzo mało znana rasa. Wyglądem przypominają dzikie kotki bengalskie, ponieważ powstały ze skrzyżowania właśnie tego gatunku z kotem domowym. Nie sposób jednak nie zachwycić się chociaż przez chwilę spoglądając na tego dostojnego, lecz wciąż dziko wyglądającego kota. Aby zwierzę mogło zachwycać swoim zdrowym wyglądem warto zadbać o odpowiedni pokarm oraz preparaty wzmacniające Dolfos PETS. Preparaty te świetnie wzbogacą dietę tego drapieżnie wyglądającego kota.

Preparaty wzmacniające jako zdrowy dodatek do diety

Kot bengalski w swoim charakterze jest bardzo aktywnym zwierzęciem, a z tego też powodu jego organizm potrzebuje dużej ilości składników odżywczych. DOLFOSPETS to firma specjalizująca się w wysokiej jakości preparatach dla zwierząt domowych i hodowlanych. W ofercie znajdują się m. in. witaminy i minerały wspomagające zdrowie kota, pasty odkłaczające i preparaty zapewniające zdrowy wygląd sierści, a także produkty wspomagające odpowiednie funkcjonowanie poszczególnych narządów.

Chociaż koty te ze względu na swoich przodków są wyjątkowo odporną na choroby rasą, warto wspomóc je zdrowym dodatkiem do diety. Szczególną uwagę należy zwrócić na choroby dziąseł i zębów, ponieważ to właśnie z nimi najczęściej się borykają. Spośród dostępnych preparatów znajdą się również te odpowiednie dla utrzymania higieny jamy ustnej. Preparaty cechują się naturalnym składem i łatwo dodać je do posiłku zwierzęcia.

Odpowiedni pokarm receptą na zdrowie kota bengalskiego

Z tego powodu, że koty bengalskie nie są aż tak popularną rasą przed zabraniem osobnika tej rasy do domu każdy hodowca powinien zainteresować się zapewnieniem odpowiedniego pokarmu. Cętkowany pupil powinien otrzymywać karmę najwyższej jakości lub odpowiednio przygotowane jedzenie w domu. Na rynku dostępne są karmy komercyjne przygotowane specjalnie dla tej rasy, dlatego w sklepie zoologicznym wystarczy znaleźć na półce karmę przeznaczoną dla kota bengalskiego.

Odpowiednia dieta zapewnia kotu zdrowie układu pokarmowego oraz utrzymanie w dobrej kondycji całego ciała. Warto zadbać o odpowiedni harmonogram podawania kotu posiłków, aby zwierzę mogło się wystarczająco najeść, ale również, aby nie doprowadzić do jego nadwagi. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie