Kocia wyprawka, czyli czego potrzebuje Twój kot?

Jeśli w najbliższym czasie w Twoim domu ma pojawić się kot, musisz odpowiednio do tego się przygotować. Koty mają dość specyficzne wymagania i jeśli nie zadbasz o ich spełnienie, życie pod jednym dachem ze słodkim kotkiem może okazać się prawdziwą męką. W jakie akcesoria dla kotów należy zatem się zaopatrzyć, by dom był przygotowany na przyjęcie nowego mieszkańca? Co powinno znaleźć się w tzw. kociej wyprawce?

Podstawowe wyposażenie

Najważniejszym elementem kociej wyprawki jest posłanie, kuweta oraz miska na wodę i karmę. Każdy kot, jak na prawdziwego indywidualistę przystało, potrzebuje odrobiny prywatności. Dlatego kompletowanie wyprawki dla kota warto rozpocząć od zakupu dedykowanego mu posłania. Najlepiej w tej roli sprawdzają się odpowiednio wyprofilowane, zamykane kosze wiklinowe, specjalne kocie domki lub transportery plastikowe zaprojektowane z myślą o bezpiecznym przewozie kotów samochodem. Warto pamiętać, by takie posłanie (domek dla kota) umieścić w spokojnym miejscu, z dala od przeciągów, tak by zwierze czuło się w nim bezpiecznie, wygodnie i swobodnie. W innym przypadku poszuka sobie posłania na własną rękę. Do listy podstawowego wyposażenia dla kota zaliczyć należy również kuwetę, w której kot załatwiać będzie swoje potrzeby fizjologiczne, a także miskę plastikową na wodę i karmę. W sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów kuwet. Najpopularniejsze z nich to klasyczne kuwety typu otwartego, dość głębokie, do których wsypuje się specjalny żwirek dla kotów.

Dodatkowe wyposażenie

Inne popularne akcesoria dla kota, w jakie warto się zaopatrzyć, zwłaszcza jeśli nie chcesz, by zwierzę zniszczyło drogie meble lub inne elementy domowego wyposażenia, to różne rodzaje drapaków i zabawek, które pomogą spożytkować kocią energię. W sklepie https://www.keko.pl znajdziesz wiele przedmiotów, które pomogą w zagospodarowaniu niespożytej energii młodego kota, w tym drapaki, materiałowe piłeczki nasączone kocimiętką, kocie maskotki w formie myszek, wędki z piórkiem dla wspólnych zabaw z kotem, piłki sizalowe, materiałowe tunele dla kotów i wiele więcej. Przedmioty tego typu nie należą do kategorii produktów pierwszej potrzeby, niezbędnych do opieki nad kotem, ale ich obecność w domu, w którym pojawia się kot, może być doskonałą okazją do wspólnych zabaw i sposobem na odwrócenie uwagi zwierzęcia od mebli lub innych elementów domowego wyposażenia, które w innym przypadku kot może zniszczyć lub przynajmniej uszkodzić.

W sklepach z wyposażeniem dla zwierząt domowych znajdziesz również wiele innych akcesoriów dla kotów, w tym sprzęt do ich bezpiecznego transportu czy akcesoria potrzebne do codziennej pielęgnacji kotów, które pomogą zadbać o atrakcyjny wygląd i dobry stan zdrowia zwierzęcia.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.