Zastanawiasz się czym różnią się który żwirek silikonowy wybrać? W tym artykule postaram się rzetelnie przedstawić wszystkie zalety i wady 5 rodzajów żwirku silikonowego znanych producentów.
Żwirek przede wszystkim powinien spełniać Twoje wymagania odnośnie pochłaniania zapachów i wiązania wilgoci, ale także ekonomiczności. Z tych właśnie względów ceniony jest żwirek silikonowy. Ale produkt produktowi nierówny, dlatego postanowiliśmy porównać kilka najpopularniejszych pozycji, aby ułatwić Wam wybór.
Do porównania wybraliśmy:
Porównując żwirki braliśmy pod uwagę skuteczność żwirku - pochłanianie zapachów, wiązanie moczu i stałych zanieczyszczeń, sposób utylizacji i wydajność. W porównaniu produktów nie uwzględniliśmy cen, można je sprawdzić tutaj https://zoologicznyshop.pl/pl/c/Zwirek-silikonowy-dla-kota/280
Żwirek charakteryzuje się wysoką chłonnością i dobrym wiązaniem stałych zanieczyszczeń, dzięki czemu nie ma potrzeby wymiany całego żwirku, wystarczy przy pomocy łopatki wyrzucić zużyty żwirek do toalety.
Żwirek dzięki dodatkowi jonów srebra ma działanie antybakteryjne. W praktyce ciężko było by to dostrzec, ale bez wątpienia otoczenie kuwety przy stosowaniu tego żwirku wydawało się świeże i zapachy z kuwety były całkowicie wyeliminowane. Zużyty żwirek wystarczy wyrzucić do toalety. Sprawdził się także w kuwecie przesiewowej.
Żwirek Benek Cristal zasługuje na szczególną uwagę ze względu na estetyczny wygląd przypominający ozdobne kamyczki. Dużym plusem jest też fakt, że nie przykleja się do łapek, przez co nie roznosi się po całym mieszkaniu. Przy regularnym usuwaniu stałych zanieczyszczeń można całkowicie wyeliminować nieprzyjemne zapachy wokół kuwety, dzięki temu też żwirek wystarcza na dłużej.
Delikatny kwiatowy zapach o nie natrętnej intensywności to ciekawa odmiana żwirku. Zapach wyczuwalny jest przez cały okres stosowania. Podobnie jak wersja bezzapachowa, żwirek ładnie wygląda i nadaje się do wyrzucania do toalety. Zużyte partie można rozpoznać po tym, że granulki w tym miejscu są zżółknięte.
Żwirek doskonale pochłania zapachy, dobrze zbryla zanieczyszczenia. Jest bardzo wydajny, należy jednak pamiętać o regularnym usuwaniu zanieczyszczeń - można go wyrzucać wraz z odpadami domowymi.
Końcowy wybór zostawiamy Wam i Waszym kotom - warto pamiętać o tym, że niektóre koty mogą być uczulone na składniki nawet najlepiej ocenianego żwirku. Z tego powodu zmieniając markę stosowanego żwirku, warto wypróbować mniejsze opakowanie, a jeśli się sprawdzi - ekonomiczne opakowanie.
Informacja prasowa / Komunikat prasowy