Jaki prezent dla naszego domowego pupila?

Nie ma nic dziwnego w tym, że kupujemy prezenty swoim najbliższym. W przypadku ludzi jest to stosunkowo łatwe. Możliwości jest dużo: książka, gra planszowa lub dobre kosmetyki. Co jednak można kupić naszemu ukochanemu zwierzakowi, który także jest członkiem rodziny?

Ubranka

Coraz częściej można zauważyć na ulicach psy ubrane w stylowe kostiumy. Mają one nie tylko funkcję ozdobną, ale również zabezpieczają psy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Szczególnie dobrze się sprawdzają w przypadku zwierząt posiadających krótką i cienką sierść. W sklepach z gadżetami dla zwierząt można kupić między innymi ubranka dla psów, kotów, fretek a nawet królików. Wybór jest duży, dostępne są nie tylko sweterki, ale również kurtki, bluzy, spódniczki i buty.

Zabawki

Prawie każde zwierzę uwielbia zabawę. Jest to swego rodzaju trening, dzięki któremu nasz pupil doskonali zdobyte już umiejętności i nabywa kolejne. Małe szczeniaki i koty mogą się bawić przez długie godziny. Dużo radości sprawia im łapanie uciekającej piłeczki, skradanie się, czy atakowanie szmacianej zabawki.

Młode zwierzęta mają bardzo dużo energii. Kupno odpowiedniej zabawki pomaga ją skanalizować w bezpieczny sposób. Szczeniaki i kocięta, gdy nie mają czym się zająć potrafią bawić się najróżniejszymi przedmiotami na przykład obuwiem właściciela. Aby tego uniknąć wystarczy kupić w sklepie dla zwierząt odpowiedni gadżet. Może to być między innymi szmaciana zabawka, specjalny sznur do gryzienia drapak dla kota lub piłeczka.

Miejsce do zabawy

Nie tylko psy i koty lubią się bawić. Mniejsze zwierzęta również potrzebują miejsca gdzie mogłyby spędzać aktywnie czas. Właściciele chomików, świnek morskich, szczurów i myszy również powinni zadbać o swoje zwierzęta. Świetnym pomysłem jest zakup specjalnego placu zabaw wyposażonego w tunele, koło do biegania oraz drewniane drabinki,. Przy wyborze nie należy sugerować się jedynie ceną. Najważniejsze by zakupiony przez nas sprzęt był solidny i wykonany z materiałów bezpiecznych dla zwierzęcia.

Miejsce do spania

Każdy lubi spać w odpowiednich warunkach, zwierzęta również. Ucieszą się więc na pewno, gdy dostaną w prezencie wygodne posłanie. Powinno być ono wykonane z odpornego na zabrudzenia materiału. Ważne jest również by było wytrzymałe. W obecnej chwili wybór jest ogromny, w sklepach zoologicznych można nabyć legowiska w najróżniejszych kolorach i o różnych kształtach. Dostępne są nawet specjalne posłania dla kotów w kształcie domku.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie