Jak uszczęśliwić kota?

Każdy właściciel czworonożnego pupila chce, aby jego zwierzak był szczęśliwy. Świadczy to o realnej trosce opiekuna. W przypadku kotów sprawa nie jest taka prosta...

Kot to indywidualista, często wybredny – dlatego czasami naprawdę trudno go zadowolić. Wielu kociarzom znana jest sytuacja, gdy nowa zabawka dla pupila, dopiero co kupiona, nie cieszy się najmniejszym zainteresowaniem z jego strony. Tymczasem zwykły kawałek papieru czy ptasie piórko potrafi wzbudzić ogromną ciekawość i radość kota… Jak zatem sprawić, by kot był zadowolony? Przede wszystkim warto go obserwować - każdy jest bowiem inny. To, że pupil sąsiadki lubi taką karmę czy taką zabawkę nie oznacza, że nasz zwierzak będzie miał tak samo. Jeśli chodzi o karmę, warto wybierać wartościowe pożywienie dla kota. Najtańsze karmy może i zostaną zjedzone, ale na dłuższą metę takie żywienie może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi. Nie należy zapominać o zabawie z kotem. Wtedy można najlepiej zauważyć, jakie zabawki przypadają mu do gustu. Ponadto wiele kotów lubi szczotkowanie. Warto kupić dobrą szczotkę i raz na kilka dni (albo nawet częściej) wyczesywać pupila. Raz, że sprawi mu to radość, a dwa – ograniczy ilość sierści na kanapie czy fotelu. Koty to często pieszczochy, lubiące głaskanie. Dają nam to do zrozumienia, mrucząc. Jeśli kot kręci się koło nóg, ociera o nie i mruczy, to z pewnością pragnie uwagi i czułości. I ostatnia rzecz, o której trzeba pamiętać – koty uwielbiają spać. Często mają swoje ulubione miejsce. Można im pomóc i zorganizować wygodne legowisko.

Wszystkie te działania sprawią, że mruczek obdarzy nas miłością – okazywaną na swój własny, koci sposób. Kot to wielki indywidualista, który podobno zawsze chodzi własnymi drogami, jednakże przy odrobinie chęci z naszej strony oraz poświęceniu kotu odrobinę czasu, odwdzięczy się on nam nie tylko mruczeniem, ale da nam wiele wiele radości.

Artykuł przygotowany przy współpracy Magic Dog

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.