Jak pozbyć się sierści kotów z ubrań?

Właściciele kotów doskonale znają ten problem – sierść zwierząt znajduje się dosłownie wszędzie. Mimo częstego sprzątania i tak zalega na podłodze, meblach i tapicerce, ale najbardziej uciążliwa jest sierść, która osiada na ubraniach. Włoski doskonale przyczepiają się do odzieży, wbijają się pomiędzy włókna podkoszulków, swetrów lub spodni i wcale nie tak łatwo pozbyć się tego kłopotu. Jak można usuwać sierść kotów z ubrań, by było to skuteczne działanie, które nie uszkodzi ulubionych strojów?

Jednym ze sprawdzonych i niezawodnych sposobów na usunięcie sierści kotów z ubrań jest rolka do czyszczenia odzieży. To proste, niedrogie i popularne rozwiązanie. Rolka składa się z wielu warstw pokrytych delikatnym klejem. Lepka powierzchnia wyłapuje włoski i drobinki z odzieży, ale nie uszkadza jej i nie pozostawia śladów na ubraniach. Choć to rozwiązanie jest tak proste i skuteczne, to jednak nie ze wszystkim sobie poradzimy za pomocą rolki. Wiele mniejszych fragmentów sierści trudno będzie usunąć w ten sposób, poza tym zwierzę pozostawia na ubraniach także kurz i inne zabrudzenia. Dlatego najprościej będzie wyprać odzież po zabawie z kotem.

Współczesne pralki posiadają nowoczesne funkcje pozwalające na skuteczne usuwanie sierści zwierząt domowych, bakterii i zanieczyszczeń. Nic nie sprawdza się tak dobrze, jak pranie w dobrych środkach piorących. To właśnie wówczas eliminowane są alergeny i większość zanieczyszczeń i drobnoustrojów, które mogły pozostawać na odzieży po zabawie z kotem. Woda wypłukuje kurz i resztki kociej sierści.

Eksperci morele.net polecają korzystanie z pralek z programem intensywnego prania lub z dedykowanym programem do prania odzieży zabrudzonej przez zwierzęta. W sprzedaży pojawia się coraz więcej urządzeń tego typu. To rozwiązania idealnie odpowiadające na potrzeby osób, które mieszkają z psem lub kotem, a chcą zachować świeżą i czystą odzież.

Kolejną metodą na pozbycie się kociej sierści jest trick, który był dobrze znany już naszym babciom – gumowa rękawiczka i odrobina wody. Rękawicę wystarczy założyć na rękę, zwilżyć i pocierać nią odzież lub tapicerkę pełną kociej sierści. W ten sposób można zebrać zdecydowaną większość włosków, a resztki można przecież potraktować odkurzaczem.

Sprzątanie w domu, w którym jest zwierzę jest znacznie trudniejsze niż w domu bez zwierząt. Do typowych zabrudzeń należy doliczyć mnóstwo sierści i innych zanieczyszczeń generowanych przez domowego pupilka. Oddzielnym kłopotem może być czyszczenie naczyń, z których korzysta kot. Warto przy tym posługiwać się oddzielną gąbką do naczyń albo skorzystać ze zmywarki. Zmywarka jest w tym wypadku niezwykle praktyczna i skuteczna, ponieważ umożliwia czyszczenie naczyń w wysokiej temperaturze, świetnie usuwa zabrudzenia, a nawet resztki sierści z talerzyka lub miseczek. Jeśli równocześnie będą zmywane naczynia codziennego użytku oraz kocia miseczka, talerzyk lub inne naczynia zwierzaka, warto ustawić urządzenie na najwyższą temperaturę, która wyeliminuje wszelkie bakterie i zanieczyszczenia i sprawi, że zmywanie będzie skuteczne i bezpieczne dla wszystkich domowników. Warto przyjrzeć się całej kategorii zmywarek ­– w sprzedaży nie brak urządzeń posiadających funkcje szybkiego mycia, dezynfekcji, płukania i innych przydatnych rozwiązań.

Informacja prasowa / Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie