Ile kosztuje transporter dla kota?

Transporter to jedna z najważniejszych rzeczy, które powinien posiadać każdy opiekun kota. Większość tych zwierząt ciężko znosi podróże, a nie da się ich uniknąć, chociażby wybierając się do weterynarza. Sporo osób decyduje się też na zabieranie pupili ze sobą na wakacje, dlatego to akcesorium jest niezbędne. Dzięki niemu będzie można bezpiecznie przetransportować podopiecznego, bez narażania go na dodatkowy stres.

Jakie transportery dla kotów można znaleźć w sklepach zoologicznych?

Na to pytanie odpowiedź jest jedna – to zależy. O cenie transportera decyduje wiele czynników. Pierwszym z nich jest jakość. Tego typu gadżet można kupić już za kilkadziesiąt złotych, ale należy się przygotować, że nie posłuży on za długo lub będzie kompletnie niedopasowany do potrzeb zarówno samego zwierzęcia, jak i jego opiekuna. Na cenę mają wpływ także wymiary transportera, które powinny być zależne od wielkości kota.

W sklepach zoologicznych dostępnych jest wiele takich akcesoriów. Na kocich opiekunów czekają m.in.:

1. Plastikowe transportery

Transportery wykonane z plastiku są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem. Są sztywne i solidne, dzięki czemu zwierzak ma gwarantowane bezpieczeństwo w czasie podróży. Plastikowe transportery są dostępne w wielu wariantach i bardzo łatwo je wyczyścić. Niestety, mogą być niewygodne do noszenia w ręku, a z kotem w środku są dość ciężkie. Mimo to są zdecydowanie najlepszą opcją do auta czy innych środków transportu. Dodatkowo niektóre z nich mają atesty lotnicze, dzięki czemu kota można zabrać także do samolotu. Najtańsze transportery z plastiku kosztują już około 50 złotych. Ceny najdroższych sięgają około 600 złotych.

2. Torby transportowe

To rozwiązanie idealne do pieszych wypraw z kotem. Torby transportowe są lekkie i niezbyt sztywne. Ich atutem jest długi pasek, dzięki któremu można nosić je na ramieniu. Jednak takie torby dobrze sprawdzą się tylko przy krótszych dystansach. Nie są one żadnym zabezpieczeniem w razie wypadku, ciężko jest je też wyczyścić i pozbyć się z nich niechcianych zapachów. W sklepie zoologicznym ceny toreb transportowych zaczynają się od około 60 złotych, a najdroższe mogą kosztować nawet około 300 złotych.

3. Wiklinowe kosze

Kosze z wikliny z pewnością mają swój urok, ale nie są one polecanym rozwiązaniem do przewożenia zwierząt. Po pierwsze są dość nieporęczne i stosunkowo ciężkie. Po drugie takie kosze trudno dokładnie wyczyścić. Jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa – zamknięcia w transporterach z wikliny zwykle nie są zbyt solidne, dlatego mogą się otworzyć w najmniej spodziewanym momencie. Ponadto każdy kot na pewno przyzna, że podróż w takim koszu w czasie deszczu czy silnego wiatru nie należy do najprzyjemniejszych ze względu na liczne szczeliny. Wiklinowe kosze lepiej przeznaczyć na legowiska niż transportery.

Jakich rozwiązań nie wybierać?

Na pewno nie powinno się przewozić kota na rękach! Fakt, że finansowo nie będzie kosztowało nas to nic, jednak poważnie może zagrozić życiu pupila. Podróże, nawet te krótkie, mogą wiązać się ze sporym stresem dla zwierzęcia, a zdenerwowany kot może próbować uciec i trudno będzie go utrzymać.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie