Adresówka dla kota - Czym jest? Gdzie kupić?

Wielu uważa, że adresówka jest gadżetem zarezerwowanym wyłącznie dla psa. Nic bardziej mylnego! Koty, które regularnie wychodzą z domu, również powinny mieć zawieszoną na obroży niewielkich rozmiarów blaszkę, na której będzie znajdować się imię futrzaka oraz telefon do właściciela. Co warto wiedzieć jeszcze o adresówce? Gdzie kupić ten praktyczny gadżet? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Adresówka dla kota

Adresówka to specjalna, najczęściej metalowa lub zrobiona z tworzywa sztucznego blaszka, na której znajdują się najważniejsze informacje, pomocne w identyfikacji znalezionego przez kogoś zwierzęcia. Adresówki wykonywane są na specjalne zamówienie właściciela pupila, następnie wiesza się je na obroży kota lub psa. Gadżety te najchętniej kupowane są przez właścicieli czworonogów.

Mając jednak kota, również warto zdecydować się na zawieszenie adresówki. Zwierzę to uwielbia wychodzić, podążać własnymi ścieżkami, przez co bardzo łatwo może się zgubić. 

Jak założyć kotu adresówkę?

Decydując się na zakup adresówki dla kota, warto od razu odpowiednio mu ją założyć. Zwierzaki te przechadzają się zwykle po terenach trawiastych, łąkach oraz lasach, dlatego zbyt luźno zapięta, może się zsunąć. 

Adresówkę należy przypiąć zatem do specjalnego otworu, znajdującego się w obroży, a następnie dobrze dopasować obrożę do szyi. Nie może ona oczywiście zostać zbyt mocno zaciśnięta, gdyż kot musi mieć możliwość swobodnego oddychania, mimo to nie powinna jednak zsuwać się z jego szyi. 

Adresówki dla kotów niewychodzących

A co z kotami, które na stałe przebywają w domu? Takim futrzakom również warto założyć obroże z adresówką. Wystarczy, że niepostrzeżenie wymkną się z domu przez otwarte drzwi balkonowe. Koty, które nigdy nie wychodziły, mogą bardzo szybko się zgubić, gdyż nie znają terenu. Adresówka jest im zatem niezwykle przydatna. 

Adresówka dla kota - jaką wybrać?

Na rynku dostępnych jest sporo adresówek dla kotów. Różnią się zwykle kształtem, wielkością oraz kolorystyką. Dużą popularnością cieszą się adresówki w kształcie głowy kota. Takie akcesoria można zamówić na stronie sklepu Pamiętaj o Mnie. W ofercie znajdują się adresówki dla kota w kształcie głowy persa, kota maine coon, syjamskiego, birmańskiego i wielu innych.

Adresówki zostały wykonane z wysokiej jakości materiału, który odporny jest na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Akcesoria te wykończone są kolorową farbą. Każda adresówka ma także funkcjonalną zawieszkę, ułatwiającą zapięcie.

Adresówki dla kota czy warto kupić?

Adresówki dla kota to niewielkich rozmiarów blaszki, na których grawerowane są podstawowe dane, takie jak imię kota, a także numer telefonu do właściciela. W razie, gdyby zwierzę się zgubiło, osoba, która go znajdzie, można zerknąć na adresówkę, zadzwonić i poinformować właściciela o znalezieniu kota. Warto zdecydować się na założenie kotu adresówki do obroży.

Zwierzęta te zwykle wychodzą z domu, dlatego dużo łatwiej mogą się zgubić niż psy. Szczególnie polecane, kolorowe i w kształcie głowy kota adresówki, można znaleźć na stronie sklepu Pamiętaj o Mnie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie