5 powodów, aby zaadoptować kota, gdy masz dziecko

Gdy zostaniesz rodzicem, wszystkie decyzje muszą być podejmowane w oparciu o dobro dziecka. Jeśli często myślałeś o adoptowaniu małego kotka, ale nigdy nie zrobiłeś kroku, bo obawiać się, że jego integracja z rodziną nie odbędzie się dobrze, oto 5 powodów, aby przekonać cię, że wszystkie dzieci powinny dorastać z kotami.

1 / To jest dobre dla jego samopoczucia

Wiadomo, że koty działają kojąco na ludzi, co nie ma sobie równych w świecie zwierząt. Dzięki swojemu mruczeniu i wrażliwości kot będzie wiedział, jak uspokoić dziecko w przypadku stresu.
2 / To jest dobre dla jego zdrowia

Dowiedziono, że dzieci, które dorastają w kontakcie z kotami, mają silniejszy układ odpornościowy niż inne. Rzeczywiście, ich ciała uczą się bronić przed złymi bakteriami i są również znacznie mniej podatne na rozwój astmy lub alergii.
3 / Poznają pojęcie szacunku

Kot to żywa istota o wyjątkowym charakterze i żyjąc z nim, dziecko to zauważy. Szybko zrozumie język ciała twojego kota, który będzie oznaczać, jeśli chce on uścisków, jeśli chce on się bawić lub jeśli chce on zostać sam. W ten sposób Twoje dziecko zda sobie sprawę z tego, jak ważne jest przestrzeganie pragnień Twojego kota jak i innych zwierząt.

4 / Nabiera poczucia odpowiedzialności

Posiadanie kota w domu oznacza opiekę nad nim, a nie tylko rodziców! W rzeczywistości, jeśli dziecko rozumie, że gdy żyje się z istotą, z którą się komunikuje, konieczne jest karmienie go, aby zapewnić mu dobre i zdrowe życie, wyszczotkować je lub zebrać mu jego kleszcze, on będzie bardziej odpowiedzialny kiedy już dorośnie.

5 / Ma przyjaciela do końca życia

Jeśli dziecko będzie szanować temperament i życzenia kota, z pewnością będzie miał przyjaciela przez dobre dziesięć lat. Nie tylko będzie mógł powiedzieć mu wszystkie swoje nieszczęścia i płakać w jego sierść, ale będzie też miał świetnego towarzysza do zabaw o każdej porze dnia i nocy.

Więcej przydatnych informacji na ten temat znajdziesz na stronie poradnikbabci.pl.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.